Dopadli pirata drogowego dopiero w lesie. 21-latek długo uciekał - WIDEO

2020-03-27 14:29 Rafał Mądry
Pościg za pijanym piratem w Audi
Autor: Policja Pościg za pijanym piratem w Audi

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał powodując realne zagrożenie bezpieczeństwa. Wyprzedzał „na trzeciego”, w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Pirata drogowego policjanci dopadli dopiero w lesie, gdzie porzucił samochód i próbował pieszej ucieczki. Złapany kierowca okazał się pijanym 21-latkiem.

We wtorek 24 marca na drodze wojewódzkiej 747 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zauważyli kierującego Audi A4, który podjął manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Kierujący zlekceważył polecenie zatrzymania się wydane przez umundurowanego funkcjonariusza i zaczął uciekać. Pościg trwał kilka kilometrów.

Przeczytaj również: Kierowca Golfa rozwalił się po pijaku. Jego pasażer zginął na miejscu

Kierowca Audi swoją postawą stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyprzedzał inne pojazdy „na trzeciego”, w rejonie przejść dla pieszych czy też skrzyżowań. W pewnym momencie zdecydował się zjechać w drogę leśną, którą kontynuował dalszą ucieczkę. Po kilkuset metrach porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany przez mundurowych, którzy nie pozwolili mu się oddalić.

Zatrzymanym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Jego sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Za jazdę pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli i kontynuowanie ucieczki oraz liczne wykroczenia grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze