Przedsiębiorcy kpią sobie z przepisów! Dostawczak jechał przeładowany aż trzykrotnie

2020-05-06 10:04
Dostawczak przeładowany aż trzykrotnie!
Autor: GITD Dostawczak przeładowany aż trzykrotnie!

Niewłaściwy tonaż w transporcie jest powszechną nieprawidłowością, z jaką każdego dnia w swojej pracy spotykają się funkcjonariusze ITD. Takie naginanie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pojazd nieprzystosowany do przewozu dużej wagi traci przede wszystkim swoją sterowność, a droga hamowania ulega znacznemu wydłużeniu.

W poniedziałek (4 maja) na drodze krajowej numer 25 inspektorzy ITD z Konina zatrzymali do kontroli busa o DMC do 3,5 tony. Samochód przewożący ładunek mrożonek ważył aż 11 ton! Patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego nakazał postój pojazdu w wyznaczonym miejscu do czasu przeładowania nadmiaru towaru na inny samochód. 

Zobacz również: Przez takich kierowców trzeba remontować drogi. Zakaz tonażowy mieli gdzieś - WIDEO

Kierującego busem za tak rażące naruszenie ukarano 500-złotowym mandatem. Z miejsca kontroli ITD kierujący mógł odjechać dopiero po przeładowaniu nadmiaru towaru, aby nie powodować na jezdniach zagrożenie bezpieczeństwa.

Dostawczak przeładowany aż trzykrotnie!
Autor: GITD Dostawczak przeładowany aż trzykrotnie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE