Drift Masters Grand Prix 2015: WYNIKI po V i VI rundzie w Płocku

2015-06-22 19:56

Kilkanaście tysięcy osób, które przyszły oglądać V i VI rundę Drift Masters Grand Prix 2015 w Płocku, długo nie zapomną tego wydarzenia. Na płycie piłkarskiego stadionu wylano 500 ton asfaltu i zbudowano ponad 400 metrowy tor, na którym w nocy, przy świetle reflektorów, zmierzyli się odważni drfterzy.

W weekend 20-21 czerwca Stadion Wisły w Płocku zamienił się w driftingowy tor wyścigowy. Oprócz jeżdżących w zawodach Drift Masters GP najlepszych polskich drifterów, na torze o długości ponad 400 metrów pojawili się też zawodnicy z Francji, Niemiec i Słowacji. Prawdziwą gwiazdą V i VI rundy był jednak Naoki Nakamura – żywa legenda driftingu i wielokrotny mistrz Japonii.

Niezwykle zacięta okazała się sobotnia rywalizacja, w której 15-latek – Adam Zalewski – pokonał w finale, prowadzącego w klasyfikacji generalnej, Piotra Więcka i po raz drugi w tym sezonie stanął na najwyższym miejscu na podium. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Zalewskiemu awansować na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że rewelacyjny nastolatek tryumfował także podczas III rundy, która odbyła się 30 maja br. w Poznaniu, gdzie w brawurowych pojedynkach Zalewski pokonał zarówno Piotra Więcka i Dawida Karkosika. Na trzecim miejscu na podium w sobotę stanął Bartosz Stolarski.

Szczególnym wyzwaniem dla kierowców okazała się runda niedzielna. Deszcz spowodował, że trudny do jazdy asfaltowy tor, stał się jeszcze trudniejszy. Mistrzem precyzji okazał się tym razem Grzegorz Hypki z teamu Drift Warriors. W finale pokonał on Dawida Karkosika z Budmat Auto Drift Team. Trzecie miejsce na podium zajął Marcin Mospinek.