Drogi SUV odzyskany na granicy. Polak chciał wyjechać autem za 150 tys. złotych

2021-10-04 9:52
Skradzionym SUV-em kierował Polak
Autor: Straż Graniczna Skradzionym SUV-em kierował Polak

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku (woj. lubuskie), już dwudziesty raz w tym roku skutecznie spisali się w odzyskaniu kradzionego pojazdu. W ostatni dzień września br. przechwycili zaginionego na terytorium Niemiec SUV-a, którym jechał 41-letni Polak.

W czwartek 30 września funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli czarnego Hyundaia Santa Fe. Jak się okazało, samochodem kierował Polak, który nie posiadał dokumentów do pojazdu, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Podczas kontroli auta funkcjonariusze dostrzegli uszkodzoną stacyjkę, w której nie było oryginalnego kluczyka.

W trakcie dalszego przeszukania odkryli również niemieckie tablice rejestracyjne. Po sprawdzeniu auta w dostępnych bazach danych ustalono, że koreański SUV o wartości 150 tysięcy złotych, został skradziony na terytorium Niemiec dzień wcześniej. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie policja z Sulęcina.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE