Dwie włoskie nowości z Francji! Nowy Fiat Scudo i nowy Fiat Ulysse

2021-10-28 16:22
Nowy Fiat Scudo i nowy Fiat Ulysse
Autor: Fiat Nowy Fiat Scudo i nowy Fiat Ulysse

Stellantis zapowiada rozpoczęcie produkcji nowej generacji samochodów Fiat Professional, które już wkrótce będą produkowane w zakładzie Stellantis w Hordain, niedaleko Valenciennes w północnej Francji. To samochody oparte na dobrze znanych użytkowych autach, noszących znaczki Peugeota i Citroena. Na bazie pudełkowatego busa oraz vana tym razem opracowano nowe generacje modeli Ulysse oraz o Scudo. Kiedy te auta trafią do salonów?

Nowy Fiat Scudo i nowy Fiat Ulysse dołączą do rodziny reprezentowanie już przez takie modele, jak: Peugeot Expert i Traveller, Citroen Jumpy i Spacetourer, Opel Vivaro i Zafira Life. Wszystkie te pojazdy są oparte na tej samej platformie. Auta w wersji ze znaczkami Fiata będą dostępne zarówno w wersji spalinowej, jak i w 100% elektrycznej. Silniki spalinowe będą napędzane olejem napędowym, w zestawieniu z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Samochód dostawczy będzie dostępny w trzech wersjach: van, kombi i kabina z platformą pod zabudowę, aby spełnić wszystkie wymagania związane z profesjonalnym transportem. Ponadto, oba pojazdy są oparte na platformie EMP2, której modułowy charakter umożliwia zaspokojenie specyficznych potrzeb poszczególnych grup klientów, poprzez dostosowanie jej do bardzo różnych modeli i segmentów.

Fiat Ulysse był produkowany w latach 1994-2002, a Fiat Scudo produkowany w latach 1996-2016. Nowe wersje tych aut będą powstawać w zakładzie Stellantis w Hordain. Kompleks przemysłowy, otwarty w 1992 roku w wyniku historycznego utworzenia joint venture w 1978 roku pomiędzy ówczesnymi Grupami Fiat i PSA, będzie „kolebką" dwóch nowych modeli Fiat i Fiat Professional, gotowych sprostać wyzwaniom nowej, coraz bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska miejskiej mobilności. Nowe auta wzbogacą ofertę marek z Turynu i będą stanowić kolejny krok w strategii elektryfikacji, zapewniając zeroemisyjne rozwiązanie skierowane do dużych rodzin, rynku pojazdów rekreacyjnych, transportu z kierowcą, profesjonalistów i firm wykonujących zabudowę. 

Na głównych rynkach zamówienia na Fiata Professional Scudo będzie można składać na przełomie roku 2021 i roku 2022, natomiast Fiat Ulysse będzie dostępny w pierwszym kwartale roku 2022.

Stellantis informuje, że w ciągu najbliższych trzech lat proces elektryfikacji samochodów dostawczych obejmie wszystkie produkty i wszystkie regiony, w tym ofertę samochodów dostawczych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi do końca 2021 roku. Do 2030 roku samochody niskoemisyjne Stellantis będą stanowiły ponad 70% sprzedaży w Europie i ponad 40% w USA, a inwestycje w elektryfikację i rozwój oprogramowania do 2025 r. wyniosą ponad 30 mld euro.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE