Gospodarka rusza? Toyota wznawia produkcję w polskich fabrykach podzespołów

2020-04-27 19:43

Pracownicy polskich fabryk Toyoty wrócą do pracy po ponad miesięcznej przerwie. W poniedziałek 4 maja, produkcja w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach ma zostać wznowiona przy zachowaniu wzmożonej ostrożności. Czy czeka nas prawdziwe odmrożenie gospodarki?

Z dniem 4 maja, polskie fabryki Toyoty zaczną wytwarzać podzespoły do japońskich samochodów. Toyota Motor Manufacturing Poland wznowi produkcję w poniedziałek 4.05, a skala produkcji będzie zależna od wielkości zamówień z europejskich montowni.

SprawdźKolejne fabryki wracają do pracy! Skoda wznawia produkcję w trzech czeskich zakładach

Przerwa, która trwała od połowy marca została wykorzystana, by opracować procedury i wdrożyć środki poprawiające bezpieczeństwo pracowników. Jak podkreśla Dariusz Mikołajczak, prezes TMMP, działania były konsultowane z pracownikami i powstały z wykorzystaniem szeroko zakrojonej komunikacji wewnątrz firmy.

Wznowienie produkcji jest możliwe nie tylko wzmożonym działaniom na rzecz bezpieczeństwa, ale i dzięki temu, że wreszcie jest "dla kogo" produkować podzespoły.

Fabryki samochodów Toyoty w Europie, które są naszymi odbiorcami, w kwietniu i maju sukcesywnie rozpoczynają produkcję. Stąd decyzja o uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych

- mówi prezes TMMP

Polska fabryka Toyoty, przekładnie hybrydowe

i

Autor: Toyota Polska fabryka Toyoty, przekładnie hybrydowe

Wśród nowych środków prewencyjnych, które mają zapobiegać zakażeniom koronawirusa, znalazły się zwiększenie odstępu między pracownikami, wyposażenie załogi w środki ochrony osobistej takie jak maski czy przyłbice, a także zwiększenie częstotliwości czyszczenia punktów wzmożonego kontaktu (klamki, armatura sanitarna).

Wałbrzyska fabryka Toyoty, podobnie jak inne zakłady w całej Europie, wspiera również lokalne działania podejmowane na rzecz walki z koronawirusem. Oprócz dotacji finansowej dla szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu, Toyota przekazała po 2000 masek ochronnych oraz po 100 l płynu dezynfekującego dla szpitala ginekologiczno-położniczego w Wałbrzychu oraz szpitala w Oławie. Zakład produkcyjny należy również do grona placówek, które dostępnych na swoim terenie drukarek 3D i wycinarek laserowych używa do produkcji przyłbic dla lekarzy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki