Hotele ZAMKNIĘTE, obostrzenia UTRZYMANE. Co z wyjazdami na majówkę?

Kontrola drogowa
Autor: Policja Kontrola drogowa

Obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone, a podczas majówki miejsca noclegowe pozostaną zamknięte. Taka decyzja rządu z pewnością nie ucieszy właścicieli pensjonatów czy hoteli. Co z majówkowymi wyjazdami? Czy rząd planuje dokręcić śrubę przed weekendem majowym?

Po dzisiejszej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wszystko stało się jasne. O "normalnej" majówce w tym momencie nie ma mowy. Obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone, a miejsca noclegowe nadal będą zamknięte. To fatalna wiadomość dla właścicieli hoteli i pensjonatów, którzy liczyli, że owocna majówka choć częściowo pokryje ich straty.

Sprawdź: Odcinkowy pomiar prędkości na warszawskim odcinku S8 jeszcze W TYM roku! Znamy szczegóły

Sytuacja jest więc podobna jak rok temu. Większość zaplanowanych wyjazdów musimy odwołać, a hotele nie mogą legalnie przyjmować gości. Czy kierowcy powinni spodziewać się utrudnień i zakazów przemieszczania się? Na razie nic na to nie wskazuje, a policja nie zapowiada wzmożonych działań. Jak co roku, patrole będą sprawdzać trzeźwość, bo nie ulega wątpliwości, że choć miejsca noclegowe będą zamknięte, Polacy nie odpuszczą spędzenia długiego weekendu w towarzystwie znajomych i najbliższych.

Rok temu z uwagi na "nietypową" majówkę polecaliśmy najlepsze drogi do jazdy w naszym kraju. Wygląda na to, że i teraz możemy przypomnieć ten tekst. Wyraźną różnicą między sytuacją ubiegłoroczną, a dzisiejszą jest jednak fakt, że w zeszłą majówkę ceny paliw były wyjątkowo niskie. Dziś, na stacjach jest drogo, a to może ostudzić zapał do jazdy bez wyraźnego celu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze