Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

i

Autor: GDDKiA Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

Kiedy pojedziemy z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7? Ruszył przetarg na nowy odcinek "siódemki"

2020-12-22 15:09

Po odstąpieniu od umowy z firmą IDS-BUD, GDDKiA ponownie szuka wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje drugi z trzech odcinków południowego wylotu z Warszawy w ciągu S7 do Grójca. Chodzi o fragment od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ. Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wysłane zostało już zgłoszenie o zamówieniu.

Zadaniem wykonawcy będzie kontynuowanie projektu oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - ZRID (w tym decyzji zamiennych), wybudowanie trasy, otrzymanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie do użytku nowej drogi. Niestety, poprzedni wykonawca, z którym 2 października br. GDDKiA rozwiązało umowę, po upływie 30 proc. czasu na ukończenie zadania, zrealizował zaledwie 6,3 proc. prac.

Sprawdź: Południowa Obwodnica Warszawy OTWARTA! Trasa S2 dłuższa o 15 km! Drogą pojechała już zabytkowa Warszawa 203 - WIDEO i ZDJĘCIA

Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

i

Autor: GDDKiA Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

Pozostało 29 kilometrów 

Budowa ponad 29 km drogi ekspresowej S7 Warszawa - Grójec, czyli południowej wylotówki z Warszawy, została podzielona na trzy odcinki:

• od węzła Warszawa Lotnisko do węzła Lesznowola o długości 6,6 km,

• od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ o długości 14,8 km,

• od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S7 o długości 7,9 km.

Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

i

Autor: GDDKiA Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

Zapowiada się dobrze

Realizowana trasa ekspresowa rozpocznie się na węźle Warszawa Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy i skończy na istniejącej obwodnicy Grójca. Droga będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu do węzła Lesznowola, a dalej do obwodnicy Grójca po dwa pasy ruchu. Wjazd na nową drogę będzie możliwy poprzez węzły: Zamienie, Lesznowola, Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ i Tarczyn Południe. Ruch lokalny będzie obsługiwany poprzez budowane drogi serwisowe. Co więcej, powstaną obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska (tj. ekrany dźwiękochłonne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zobacz: Łatwiejszy zjazd z trasy S2. Węzeł Puławska z nową czasową zawrotką

Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

i

Autor: GDDKiA Z Lesznowoli do Tarczyna drogą S7

Prace idą pełną parą

Na pierwszym odcinku, od węzła Warszawa Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola, prace idą pełną parą. Umowę podpisaliśmy w lutym 2020 r., a roboty są już zaawansowane w 32 proc. GDDKiA odstąpiła od umowy z poprzednim, nierzetelnym wykonawcą, a obecnie kontynuuje je nowa firma. Budowane są nasypy, konstrukcja drogi, zbiornik retencyjny i kanalizacja deszczowa.

Przeczytaj także: Nowy fragment trasy S7 udostępniony kierowcom. Pomiędzy Tarczynem a obwodnicą Grójca już bez korków

Co najważniejsze, dobiega końca budowa prawie 8-kilometrowej drogi ekspresowej pomiędzy węzłem Tarczyn Południe a początkiem obwodnicy Grójca. W dniu 17 grudnia przełożony został ruch z dróg lokalnych na docelowe jezdnie realizowanej trasy S7. Ta czasowa organizacja ruchu umożliwia wykonawcy dokończenie przebudowy dróg lokalnych, po których do tej pory odbywał się ruch.

Zaawansowanie robót sięga 86,5 proc. W między czasie prowadzone są również prace wykończeniowe i trwa montaż osłon przeciwolśnieniowych, barier energochłonnych, ekranów, wygrodzenia trasy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany