Kilkaset milionów dla Izery! Państwo dofinansuje rozwój polskiego elektryka

2021-08-02 12:40

ElectroMobility Poland, czyli spółka, która opowiada za rozwój polskiego samochodu elektrycznego, ma powody do radości. Przedstawiciele EMP poinformowali, że Izera otrzyma od państwa ogromne wsparcie. Mowa o kilkunastu milionach złotych dofinansowania. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami przedstawicieli ElectroMobility Poland, która odpowiada za budowę, rozwój i wprowadzenie na rynek polskiego samochodu elektrycznego Izera, państwo postanowiło wesprzeć projekt ogromną kwotą. Na mocy podpisanej już umowy, za przekazanie Skarbowi Państwa większości swoich akcji, EMP ma otrzymać aż ćwierć miliarda złotych.

250 milionów złotych dla Izery

Jak informuje Piotr Zaręba, prezes ElectroMobility Poland, środki pozyskane w ramach umowy inwestycyjnej mają pozwolić na realizację kluczowych celów projektowych tj. finalizację rozmów biznesowych z kluczowymi partnerami czy rozpoczęcie współpracy z dostawcą platformy technologicznej .

Pieniądze pochodzące z Funduszu Reprywatyzacji mają również posłużyć do sfinansowania prac przy budowie fabryki w Jaworznie - do tej pory przeznaczono na ten projekt ponad 50 mln złotych. Jak donosi "Rzeczpospolita", całość ma pochłonąć ok. 5 mld złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE