Kradziona Mazda i części z rozbiórki. Koniec dziupli w powiecie wołomińskim

2020-11-25 14:46

Policjanci z grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wspólnie z grupą "Skorpion" zlokalizowali dziuplę samochodową na terenie powiatu wołomińskiego. Na posesji ujawniono skradzioną Mazdę CX-5 oraz części rozebranych pojazdów. Zatrzymany w tej sprawie został mężczyzna, który usłyszał zarzuty paserstwa.

Uzyskana informacja i błyskawicznie przeprowadzone działania funkcjonariuszy operacyjnych z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji i operacyjnych grupy "Skorpion" z komendy na Pradze Północ, doprowadziły do zlikwidowania kolejnej dziupli. Po długiej obserwacji posesji w powiecie wołomińskim, wkroczyli do akcji i dokonali przeszukania. W pomieszczeniu gospodarczym ujawniona została Mazda CX-5. Jak się okazało, właściciel SUV-a dowiedział się o kradzieży dopiero od policjantów i poinstruowany co ma zrobić, od razu udał się na najbliższego komisariatu w celu złożenia zawiadomienie o przestępstwie. Ponadto w pomieszczeniach garażowych funkcjonariusze ujawnili części mechaniczne, blacharskie i elementy wyposażenia innych pojazdów.

Przeczytaj również: Dostawczak okazał się kradziony, za kierownicą 28-letni Ukrainiec

Na miejscu policjanci zastalii 55-letniego właściciela posesji. Dalej sprawą zajęli się policjanci z Tłuszcza. Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyznę do prokuratury wraz ze zgromadzonym w tym postępowaniu materiałem dowodowym. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. To jednak tylko początek czynności procesowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE