Krzysztof Rutkowski odebrał nowe auto. To POTWÓR

i

Autor: Dariusz Kucharski

Krzysztof Rutkowski odebrał nowe auto. To POTWÓR

2021-08-05 13:12

Waży 10 ton, ma 8-cylindrowy silnik o pojemności 7 litrów, jest pokryty grubą blachą i odporny na ostrzał ostrą amunicją. TUR IV, opancerzony transporter wyprodukowany przez fabrykę AMZ z Kutna (woj. łódzkie) trafił właśnie do rąk Krzysztofa Rutkowskiego. - To prawdziwy potwór – mówi o nowym wozie w swojej stajni słynny detektyw.

Decyzja o kosztującej 3 miliony złotych maszynie zapadła w czerwcu. - Potrzebujemy kolejnego, auta do zadań specjalnych. zapotrzebowania biura na tego rodzaju działania w Polsce i za granicą rośnie. Bo milionerzy, którzy są naszymi klientami czyja się coraz bardziej zagrożeni. Ten pojazd spełnia wszystkie nasze oczekiwania i normy światowego bezpieczeństwa – argumentuje Rutkowski.

Krzysztof Rutkowski odebrał nowe auto. To POTWÓR

Dziś (5.08) detektyw odebrał TURA z kutnowskiej fabryki. Auto zbudowane zostało na bazie amerykańskiego Forda 550, którego płyta podłogowa pozwala na jazdę z pełnym ekwipunkiem w ekstremalnych warunkach bojowych. Może przewieźć jednocześnie dziewięciu żołnierzy, a w jego dachu znajduje się właz umożliwiający ich błyskawiczną ewakuację na pole walki.

- Ten samochód znajduje się na wyposażeniu jednostek specjalnych policji – mówi Rutkowski. - My jesteśmy pierwszym prywatnym podmiotem w Polsce, który jest w jego posiadaniu. Żartowałem niedawno, że w sytuacji gdy policjanci nie będą w stanie wejść na teren posesji jakiegoś gangstera, możemy im pomóc i staranować jego bramę.

Źródło: Krzysztof Rutkowski odebrał nowe auto. To POTWÓR [FILM, FOTO]