Kuba Wojewódzki sprzedaje wyjątkowe auto! Co to za model? Ile jest warty?

Kuba Wojewódzki sprzedaje wyjątkowe auto! Co to za model? Ile jest warty?
Autor: kuba_wojewodzki_official / Instagram Kuba Wojewódzki sprzedaje wyjątkowe auto! Co to za model? Ile jest warty?

Miłość Kuby Wojewódzkiego do luksusowych i nietuzinkowych samochodów nie zna granic. Dziennikarz aktualnie najczęściej wybiera do jazdy praktycznego i bardzo szybkiego SUV-a marki Lamborghini, a jego sportowa zabawka idzie pod młotek. W garażu showmana albo zaczyna brakować miejsca, albo wyjątkowe Porsche 911 GT2 RS zostanie zastąpione czymś nowym i równie spektakularnym. Ile warte jest 911 GT2 RS?

Kuba Wojewódzki sprzedaje samochód? Owszem! To nie pierwszy raz, kiedy prezenter chce zbyć jedno cudo, żeby za moment kupić inne. A skoro mowa o nowych, to całkiem niedawno showman kupił żółte Lamborghini Urus, które pomimo dużych gabarytów cieszy osiągami sportowego auta. Pod maską włoskiego SUV-a pracuje podwójnie-doładowane V8 o pojemności 4-litrów, które potrafi rozpędzić tego giganta od 0 do 100 km/h w lekko ponad 3 sekundy.

Sprawdź: Kuba Wojewódzki nie ryzykuje mandatu za jazdę bez celu. Schował swoje Porsche na czas epidemii

'; } }); } var observer = new IntersectionObserver(onIntersection, interactSettings); observer.observe(document.getElementById('ef9166e8d48b491ca2acfcc686e74394')); });

Czas na porządki

Pojawienie się w garażu prezentera kolejnego auta spowodowało małe komplikacje. Wszystko wskazuje na to, że w garażu Kuby zaczęło brakować miejsca, więc jedno z aut musi trafić pod młotek. Jak czytamy na Instagramie celebryty, sprzedawanym autem jest jego wyjątkowe Porsche 911 GT2 RS ze specjalnym opcjonalnym pakietem Weissach, który przy użyciu elementów wykonanych z tytanu i włókna węglowego, pozwala zredukować masę auta o całe 30 kg. Tym sposobem przy pełnym baku paliwa model GT2 RS waży jedyne 1470 kg.

Zobacz również: Tomasz Kammel sprzedaje drogie auto. Co to za samochód? Czym teraz jeździ gwiazda TVP?

Ogromne pokłady mocy

Pod maską tego wyjątkowego modelu pracuje benzynowy, podwójnie doładowany bokser o pojemności 3.8-litra. Motor generuje całe 700 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Cała ta moc jest przekazywana na tylną oś za pomocą 7-stopniowej, dwu-sprzęgłowej automatycznej przekładni PDK. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje w przypadku tego auta 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna, do jakiej potrafi rozpędzić się ten torowy potwór, wynosi 340 km/h.

Zobacz: Kuba Wojewódzki znudził się autem za milion i przesiadł się do droższego!

Kiedy pod koniec 2018 roku model GT2 RS pojawił się w polskich salonach sprzedaży Porsche, jego cena startowała od 1 431 090 zł. Ponieważ wolumen tej wersji był limitowany do 1000 sztuk, zasadniczo wszystkie egzemplarze sprzedały się jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

Cena tylko dla poważnie zainteresowanych

Nie od dziś wiadomo, że zakup limitowanych produktów to świetna inwestycja. Na zagranicznych portalach aukcyjnych ceny modelu GT2 RS Weissach wahają się od 300 do nawet 430 tys. euro. Przy obecnym kursie walut Wojewódzki może być bardziej niż pewny, że po blisko dwóch latach jeżdżenia jeszcze na tym niesamowitym Porsche zarobi.

Najnowsze