Ludzie byli wożeni złomem! Autobus w opłakanym stanie jeździł na linii Lublin-Lubartów

2020-05-29 12:22 Rafał Mądry

Uszkodzone mocowanie przedniego amortyzatora i brakujące elementy ramy nośnej z powodu nadmiernej korozji – tak poważne usterki stwierdził patrol lubelskiej ITD w pojedzie, którym wykonywano przewóz osób na linii Lublin-Lubartów. Niesprawny technicznie autobus został natychmiast wycofany z ruchu.

Inspektorzy ITD zainteresowali się na lubelskim dworcu autobusowym pojazdem marki Mercedes-Benz. Autobusem tym świadczono regularny przewóz osób z Lublina do Lubartowa. W trakcie sprawdzania stanu technicznego funkcjonariusze wykryli dwie niebezpieczne usterki, które zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Jedno z mocowań przedniego amortyzatora było uszkodzone - amortyzator luźno zwisał z górnego mocowania i nie spełniał swojego zadania polegającego na stabilizowaniu nadwozia pojazdu. Oprócz tego autobus miał tak zniszczoną przez korozję ramę nośną, że brakowało jej fragmentów oraz poprzeczek ramy. Elementy te ze względu na stan zniszczenia prawdopodobnie samoistnie odpadły od pojazdu.

Przeczytaj również: Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę Polski. Zagraniczne transporty zostały wykryte przez ITD

Opłakany stan techniczny pojazdu musiał spotkać się z surowymi konsekwencjami. Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydaniem kierowcy zakazu dalszej jazdy. Wobec przewoźnika wszczęte zostanie natomiast postępowanie administracyjne. Grozi mu kara w wysokości 2 tys. zł.

Najnowsze