Luksusowy SUV nie opuścił granic Polski. Ukraińca wypuszczono z pustą lawetą

2021-06-10 13:30
Range Rover Sport pochodzący z przestępstwa
Autor: Straż Graniczna Kradziony Range Rover Sport nie wyjechał na Ukrainę

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku ujawnili i zabezpieczyli transportowany na lawecie samochód pochodzący z przestępstwa. Skradzionym pojazdem był luksusowy Range Rover Sport drugiej generacji o szacowanej wartości 150 tys. zł.

Range Rover Sport to elegancki brytyjski SUV z genami sportowca. Model ten napędzany zwykle mocnymi silnikami, legitymuje się ponadprzeciętnymi właściwościami jezdnymi w terenie oraz imponującymi osiągami. Takie auto wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy Straży Granicznej we wtorek 8 czerwca. Na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku na kierunku wyjazdowym pojawił się 53-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna próbował na lawecie wywieźć z Polski luksusowego SUV-a w czarnym kolorze nadwozia. W trakcie szczegółowej kontroli auta pod kątem legalności pochodzenia mundurowi wykazali ingerencję osób trzecich w polu numerowym VIN.

Przeczytaj też: Rosyjskie tablice i Białorusin za kierownicą. Limuzyna warta ćwierć miliona złotych okazała się kradziona

Range Rover Sport wyprodukowany w 2014 roku o szacunkowej wartości 150 tys. zł został zabezpieczony na parkingu służbowym. Cudzoziemcowi po zakończeniu czynności procesowych zezwolono kontynuowanie podróży na Ukrainę. Co ciekawe, od początku 2021 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali różnego rodzaju pojazdy mechaniczne o łącznej wartości ponad 5 mln zł.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze