Mercedes-Benz to najcenniejsza marka samochodów na świecie! Najnowszy ranking Global Brand Finance 500

2020-02-18 12:50
Mercedes-Benz A 180d Limuzyna
Autor: Maciej Lubczyński Mercedes-Benz A 180d Limuzyna

W najnowszej edycji rankingu „Global 500 2020” przygotowywanego przez brytyjską firmę doradczą Brand Finance, wynika, że Mercedes-Benz zdołał zwiększyć wartość swojej marki i po raz kolejny zdobył tytuł najcenniejszej marki samochodów na świecie. Trójramienna gwiazda okazała się również najcenniejszą marką B2C w Europie

W trakcie tegorocznego badania Global 500 przeanalizowano 500 marek. Mercedes-Benz, z wartością marki wycenioną na 65 miliardów dolarów — o 7,8% więcej niż w ubiegłym roku— w najnowszej edycji pełnego rankingu zajął 11. miejsce, co oznacza, że poprawił swoją zeszłoroczną lokatę o dwie pozycje.

Sprawdź: Tym sedanem premium można jeździć za grosze. Mercedes-Benz Klasa A 180 d Limuzyna - TEST, OPINIA

Poza rozwojem marki i wzrostem sprzedaży, o awansie w rankingu zadecydowały charakterystyczne dla Mercedesa cechy, takie jak jakość premium oraz siła innowacji.

Mercedes-Benz A 180d Limuzyna
Autor: Maciej Lubczyński Mercedes-Benz A 180d Limuzyna

Po awansie w rankingu Best Global Brands firmy Interbrand jesteśmy dumni, że Mercedes-Benz kontynuuje postęp również w zestawieniu Global 500 2020. To efekt świetnych wyników pracy całego zespołu, a jednocześnie zachęta do ponownego bycia na czele w przyszłym roku.

– powiedziała Bettina Fetzer, szefowa marketingu Mercedes-Benz Cars.

Mercedes-Benz CLA 220 4MATIC 7G-DCT
Autor: Maciej Lubczyński Mercedes-Benz CLA 220 4MATIC 7G-DCT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE