Volvo PV60

i

Autor: Volvo Volvo PV60

Motoryzacyjna noc muzeów 2019 w Warszawie - atrakcje dla miłośników motoryzacji

2019-05-17 8:40

Noc muzeów co roku przyciąga tłumy. W majowy wieczór placówki w całej Polsce otwierają drzwi dla zwiedzających. Atrakcji w tym roku nie zabraknie również dla miłośników motoryzacji. Przedstawiamy kilka pomysłów na noc muzeów dla zmotoryzowanych w stolicy.

Zabytkowe autobusy

Tradycją jest, że w Noc Muzeów jeździ się po mieście zabytkowymi pojazdami. Na ulice Warszawy wyjadą znane z poprzednich edycji Jelcze „Ogórki”. Transport między muzeami w centrum, ale także np. do Piaseczna będzie realizowany Ikarusami - dla osób, które z nostalgią wspominają węgierskie autobusy może to być świetna okazja, by odświeżyć wspomnienia i skonfrontować wspomnienia z rzeczywistością. Oprócz tego, miasto wspólnie z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie organizuje „Paradę zabytkowych autobusów”. Odbędzie się ona w godzinach 10.30-12.00, w ramach XIII Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Autobusów, który stanowi część 16. Warszawskiej Nocy Muzeów.

Zobacz także: Nadjeżdża polski samochód elektryczny! Triggo jeździ już po Warszawie

Noc Muzeów po szwedzku

Zabytkowymi pojazdami komunikacji zbiorowej możemy dojechać np. do showroomu Volvo przy ulicy Marszałkowskiej 89. Volvo Car Poland włącza się w Noc Muzeów prezentując unikalne, zabytkowe auta sprowadzone z muzeum fabrycznego w Goeteborgu. Pojawi się najstarszy model marki - OV4 z 1927 roku, PV60 z roku 1946 i kombi Duett. Będą również auta z lat 60., w tym sedan Amazon. Youngtimery pokażą sportową stronę marki - Volvo zaprezentuje również 244 Turbo i 850 R. Wpaść na Marszałkowską będzie można o 19 i, jak zapowiadają przedstawiciele marki, spotkanie potrwa „do późnej nocy”.

100-lecie marki Citroen

Na swoje wydarzenie z okazji Nocy Muzeów zaprasza również Citroen. Marka świętuje swoje 100-lecie - to doskonały pretekst, by przybliżyć swoją historię miłośnikom aut francuskich i nie tylko. Specjalne wydarzenie odbędzie się w Łazienkach, na Placu przy Ermitaży przy ulicy Myśliwieckiej 1. Citroen zaprasza od 14.00 do 19.00. Będzie można spotkać się z przedstawicielami marki i właścicielami historycznych pojazdów, którzy wraz ze swoimi autami wezmą udział w evencie.

Citroen zaprasza na Noc Muzeów 2019

i

Autor: Citroen Citroen zaprasza na Noc Muzeów 2019

Auta służb mundurowych

Policja robi ostatnio duże zakupy, dlatego ciekawą okazją może być Noc Muzeów z Państwową Strażą Pożarną, Policją, Służbą Ochrony Państwa i Strażą Graniczną. W programie jest pokaz sprzętu, a przede wszystkim nowoczesnych pojazdów - radiowozów, wozów strażackich i samochodów straży granicznej. A jeśli czytacie naszą stronę regularnie, wiecie, że jest co pokazywać. Spotkanie potrwa od 18.00 do północy. Zainteresowane osoby muszą wybrać się na ul. Batorego 5, pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE