Nadjeżdża Mercedes-Benz Klasy T - będzie małym vanem, który zadebiutuje w elektrycznej odmianie EQT

2021-04-23 17:56 Rafał Mądry
Mercedes-Benz EQT Concept
Autor: Mercedes-Benz Mercedes-Benz EQT

Mercedes-Benz Vans zapowiada zupełnie nowy samochód - Mercedesa Klasy T. Auto w wersji koncepcyjnej zadebiutuje 10 maja 2021 r. Pojazd ten będzie pozycjonowany w segmencie małych samochodów dostawczych. Zgodnie ze strategią „Najpierw elektryczny”, w pierwszej kolejności auto poznamy w wersji napędzanej energią elektryczną.

Bliski produkcji Mercedes-Benz EQT w wersji koncepcyjnej, ujawni kluczowe cechy elektrycznej wersji nowego Mercedesa Klasy T, która niebawem pojawi się w ofercie. Dzięki temu nowo opracowanemu miejskiemu vanowi, Mercedes-Benz Vans przenosi sprawdzoną formułę osobowego vana Klasy V do formatu kompaktowego i wprowadzi nowy poziom jakości w segmencie małych samochodów dostawczych.

Zobacz również: Tyle kosztuje Mercedes-Benz eVito Tourer - CENA elektrycznego vana na polskim rynku

Za komunikatu prasowego wynika, że Mercedes-Benz Concept EQT łączy w sobie przestronne i uniwersalne wnętrze z atrakcyjnym wzornictwem i wysokimi standardami Mercedesa w zakresie komfortu, łączności, jakości i bezpieczeństwa. Koncepcja Mercedes-Benz Design „Sensual Purity”, która stanowi podstawę projektu Klasy T, opiera się na dwóch skrajnych elementach: emocjach i inteligencji. Wykorzystując ten dualizm, Concept EQT przynosi nowy holistyczny projekt w segmencie małych samochodów dostawczych.

Dzięki temu pierwszemu małemu vanowi klasy premium Mercedes-Benz Vans poszerzy swoją ofertę dla klientów prywatnych, oferując atrakcyjny model podstawowy, który pozwoli rodzinom i innym aktywnie spędzającym czas użytkownikom wkroczyć do świata Mercedes-Benz. Premiera samochodu została zaplanowana na dzień 10 maja.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze