Narkotyki wozili czarnym Audi A6. Zabezpieczony towar o wartości ponad miliona złotych

2021-02-20 11:57 Rafał Mądry
Wozili narkotyki czarnym Audi A6
Autor: Straż Graniczna Wozili narkotyki czarnym Audi A6

Blisko 15 kg amfetaminy przechwycili w okolicy Elbląga i w samym mieście funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn. Wszyscy na trzy miesiące trafili do aresztu. Czarnorynkową wartość zajętych narkotyków szacuje się na ponad milion złotych. Towar był transportowany czarnym Audi A6.

Ustalenia strażników granicznych z Wydziału Operacyjno – Śledczego MOSG wskazywały, że na jednej z elbląskich posesji, a także w mieszkaniu niedaleko miasta mogą być przechowywane znaczne ilości narkotyków. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG w ubiegłym tygodniu przeszukali te miejsca. Pomógł im w tym pies służbowy do wykrywania narkotyków.

Wozili narkotyki czarnym Audi A6
Autor: Straż Graniczna Wozili narkotyki czarnym Audi A6

W pomieszczeniach oraz w bagażniku czarnego Audi A6 należącym do jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli łącznie 18 foliowych worków z białą substancją. Test wykazał, że to amfetamina, co potwierdził w swojej wstępnej opinii biegły. W sumie funkcjonariusze zajęli prawie 15 kg tego narkotyku. Taka ilość na czarnym rynku warta jest co najmniej milion złotych.

Zobacz: Drogie Audi porzucone w lesie. Stało Z WŁĄCZONYM silnikiem

W trakcie działań strażnicy graniczni zatrzymali trzy osoby. To 29-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat. Wszyscy są mieszkańcami Elbląga i okolic. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Elblągu zarzucił im usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Grozi za to od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu cała trójka trafiła na trzy miesiące do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Wozili narkotyki czarnym Audi A6
Autor: Straż Graniczna Wozili narkotyki czarnym Audi A6
Najnowsze