Ne patyczkowali się z piratem. Mocno zabuli za jazdę z prędkością 236 km/h

2021-07-22 11:30
4000 zł grzywny za jazdę z prędkością 236 km/h
Autor: Policja Jechał trasą S3 z prędkością 236 km/h

Jazda z przesadnie wysokimi prędkościami nie popłaca. Przekonał się o tym pewien 36-latek, który został zatrzymany przez gorzowskich policjantów z grupy Speed. Mężczyzna gnał drogą ekspresową S3 z szybkością aż 236 km/h! Mundurowi nie patyczkowali się i z marszu skierowali sprawę do sądu. Pirat drogowy teraz będzie musiał zapłacić 4000 złotych grzywny i pokryć koszty postępowania.

Policjanci stojący na straży prawa, wcale nie muszą nakładać mandatów karnych na osoby popełniające wykroczenia. Mogą stosować pouczenia, a w skrajnych przypadkach stosować odstępstwa od ukarania mandatem i od razu kierować sprawę do sądu. Tak było jakiś czas temu w sytuacji, do której doszło na drodze ekspresowej S3. Pod koniec lutego 2021 r. mundurowi z gorzowskiej grupy Speed patrolując drogi powiatu, zauważyli pędzące auto, którego kierowca siał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jadące z nadmierną prędkością auto w granicznym momencie pędziło aż 236 km/h. Policjanci poruszając się nieoznakowanym radiowozem zarejestrowali całą sytuację i dokonali zatrzymania.

Piratem drogowym okazał się 36-latek z Warszawy. Mężczyzna tłumaczył się mundurowym, że spieszy się do Szczecina w związku z zawodowymi obowiązkami. Policjanci ruchu drogowego odstąpili od ukarania mandatem karnym, który w tej sytuacji mógłby wynieść maksymalnie 500 złotych. Sprawę skierowali do sądu, który w ramach swoich kompetencji kierowcę może ukarać wyższa grzywną. Sędzia orzekł, że wina 36-latka nie budzi wątpliwości i wymierzył grzywnę w wysokości 4000 złotych oraz zobowiązał winnego do pokrycia kosztów postępowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE