Niesprawnym autem jechał nastolatek. Policji tłumaczył, że "potrafi jeździć"

2021-12-06 16:48
Niesprawnym autem jechał nastolatek
Autor: Policja Niesprawnym autem jechał nastolatek

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 3 grudnia do kontroli osobowego Saaba. Jak się okazało, nie stan techniczny pojazdu był największym problemem, bowiem za kierownicą pojazdu siedział 17-latek. Nastolatek podczas rozmowy z policjantami tłumaczył, że potrafi jeździć i jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy. Niestety, to mundurowych nie przekonało.

Sytuacja miała miejsce w piątek 3 grudnia przed godz. 12:00 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie), kiedy funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Saab. Jak się okazało, za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec gminy Radków. Nastolatek tłumaczył policjantom, że potrafi jeździć samochodem i właśnie jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy. Jakby tego było mało, okazało się, że pojazd jest niesprawny technicznie. Przejażdżka młodego mężczyzny zakończyła się kilkoma mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 zł, natomiast osobówka, którą prowadził, została odholowana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE