Nieumiejętne wyprzedzanie doprowadziło do wypadku! Młody motocyklista prowadził bez uprawnień

2020-06-03 10:10 Jan Guss-Gasiński
Nieumiejętne wyprzedzanie doprowadziło do wypadku! Młody motocyklista prowadził pomimo braku uprawnień
Autor: Policja Nieumiejętne wyprzedzanie doprowadziło do wypadku! Młody motocyklista prowadził pomimo braku uprawnień

Do niebezpiecznego wypadku z udziałem motocyklisty i kierowcy osobowego Smarta doszło 1 czerwca po godz. 19.00 w miejscowości Lipsko Polesie. Z ustaleń mundurowych wynika, że jednoślad podczas wyprzedzania jednocześnie dwóch pojazdów zderzył się z samochodem, którego kierująca w tym czasie skręcała w lewo. Poszkodowany 21-latek został przetransportowany do szpitala. Dalsze czynności ujawniły, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg wypadku, do którego doszło w poniedziałek 1 czerwca po godz. 19:00 na drodze wojewódzkiej 849 w miejscowości Lipsko Polesie (woj. lubelskie). Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem marki Yamaha, jadąc od strony Zamościa w kierunku miejscowości Adamów, na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania jednocześnie dwóch pojazdów, doprowadził do zderzenia z samochodem marki Smart, którego kierująca w tym czasie skręcała w lewo, sygnalizując wcześniej rozpoczęcie tego manewru.

Sprawdź: Staranował radiowóz kradzionym kamperem! Domek na kołach w tym sezonie już nie pojeździ

Nieumiejętne wyprzedzanie doprowadziło do wypadku! Młody motocyklista prowadził pomimo braku uprawnień
Autor: Policja Nieumiejętne wyprzedzanie doprowadziło do wypadku! Młody motocyklista prowadził pomimo braku uprawnień

Zobacz: Jazda na motocyklu 125 ccm - jak zacząć? O czym pamiętać? - PORADNIK

Po zderzeniu 21-letni mieszkaniec gm. Krasnobród, który kierował motocyklem, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno motocyklista, jak i 56-letnia mieszkanka gm. Adamów, która kierowała autem osobowym, byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w pojazdach uszkodzenia mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne. Jak się okazało, kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Najnowsze