Nowa Dacia Sandero z instalacją LPG. Jakie spalanie i zasięg? Zobacz auto w szczegółach na WIDEO i ZDJĘCIACH

2021-01-22 22:50 Rafał Mądry

Dacia Sandero trzeciej generacji już jeździ po polskich drogach. Całkowicie nowa edycja tego bestsellerowego samochodu zbudowana na nowoczesnej platformie, zyskała ciekawą stylistykę, za którą odpowiedzialny jest designer David Durand. Szereg zastosowanych rozwiązań podniósł w tym modelu poziom bezpieczeństwo, a wciąż dostępna fabryczna instalacja gazowa zapewnia tanie jeżdżenie. Zobaczcie ten samochód w szczegółach.

Trzecia generacja Dacii Sandero i wyżej osadzonej od ziemi Dacii Sandero Stepway, to auta w zasięgu cenowym przeciętnego Kowalskiego. Pojazdy zapewniające wszystko, co niezbędne, są oferowane w cenie zaczynającej się od 40 900 zł (wersja Access, silnik SCe 65). Bardziej szczegółowy cennik prezentujemy tutaj - ZOBACZ. Samochód ten jest propozycją dla kierowców potrzebujących taniego, ale koniecznie nowego auta. Nic w tym modelu nie zostało na siłę skomplikowane, a poziom prostoty obsługi jest wysoki. Auto zaskakuje nowymi praktycznymi rozwiązaniami, wyższym poziomem bezpieczeństwa i ukłonem w kierunku osób potrzebujących pozostawać w stałym połączeniu ze swoim smartfonem. Szczegółowy test nowego Sandero prezentujemy TUTAJ - KLIKNIJ.

Dacia Sandero z instalacją gazową

Gama silników obejmuje m.in. nowy, dwupaliwowy motor widniejący w katalogu pod oznaczeniem TCe 100 LPG. Fabrycznie montowana instalacji gazowa firmy Landi Renzo została połączona z 3-cylindrowym, turbodoładowanym motorem benzynowym. To najsilniejsza jednostka w ofercie i zarazem najbardziej ekonomiczna. Producent obiecuje średnie zużycie benzyny na poziomie 5,3 l/100 km, a przy zasilaniu LPG 6,9 l/100 km. Komputer pokładowy liczy zarówno spalanie benzyny, jak i gazu. Pojemność wypełnionych zbiorników (benzyna 50 l, LPG 40 l) zapewnia zasięg nawet około 1300 km. Bak na autogaz zajmuje wnękę koła zapasowego pod podłogą bagażnika. Co ciekawe, rura układu wydechowego jest wyprowadzona na lewy bok auta i znajduje się mniej więcej między przednimi, a tylnymi drzwiami. Przełączanie zasilania z jednego paliwa na drugie odbywa się automatycznie lub przy użyciu przycisku. Silnik generuje moc 100 KM i 170 Nm oraz został sprzężony z 6-biegową skrzynią manualną. Takie Sandero z instalacją LPG kosztuje w Polsce minimum 50 900 zł i jest oferowane od drugiej wersji wyposażenia Essential. Podwyższona i bardziej lifestylowa Dacia Sandero Stepway Essential z instalacją LPG ma cenę 54 400 zł.

Najnowsze