Nowa Toyota RAV4: CENA w POLSCE od 96 900 zł - WIDEO

2013-02-05 17:00

Toyota RAV4 czwartej generacji do polskich salonów wjedzie już na początku marcu 2013 roku. Pojazd, który od początku swojego istnienia świetnie radził sobie na rynku pseudo terenówek, dziś nie ma łatwej drogi do klienta pośród silnej konkurencji. Cena całkiem nowego japońskiego SUV-a rozpoczyna się od kwoty 96 900 zł, za którą idzie już niezłe wyposażenie podstawowe oraz silnik Diesla 2.0 D-4D o mocy 124 KM.

Nowa RAV-ka z zewnątrz nawiązuje do pozostałych samochód japońskiego koncernu. Początek takiego designu marki rozpoczął Yaris oraz Auris. Duże zmiany nastąpiły wewnątrz wielozadaniowej Toyoty. Konsola środkowa nie ma dużej ilości przycisków, co pozawala na intuicyjną obsługę przyrządów. Dodatkowo kierownica multifunkcyjna ułatwia sterowanie radiem bez odrywania rąk od kierownicy.

WYMIARY

Nowa generacja RAV4 została zaprojektowana w oparciu o platformę Avensisa. W stosunku do poprzedniej wersji stała się autem jeszcze bardziej rodzinnym. Samochód zmienił też swoje wymiary. Teraz mierzy 4570 mm długości (+205 mm), posiada 1845 mm szerokości, a wysokość nadwozia to 1685 mm (-25 mm). Mimo dodatkowych centymetrów masa własna Toyoty pozostała praktycznie bez zmian. Zależnie od wersji, przybyło jej 10 lub 15 kilogramów.

>>> Odmłodzona Toyota Verso: CENA w Polsce od 75 990 zł - ZDJĘCIA + WIDEO <<<

Producenci nie zapomnieli o zwiększeniu rozstawu osi do 2660 mm (+ 100 mm), co również pozwoli na bardziej komfortowe warunki podróżowaniu. Również pojemność bagażnika nie pozostała bez zmian, oferując właścicielowi 547 litrów. Dostęp do kufra jest jednym z prostszych w swojej klasie, a to wszystko dzięki niskiej krawędzi załadunku.

SILNIKI

Podstawową jednostką napędową będzie nowy silnik Diesla 2.0 D-4D. Ta wysokoprężna jednostka będzie rozwijać moc 124 KM i 310 Nm, przenoszonych na koła przednie. Marka zapewnia niskie zużycie paliwa na poziomie  4.9 l/100 km. Oprócz tego w ofercie pojawi się również 2.0 litrowy motor benzynowy Valvematic o mocy 158 KM współpracujący z manualną skrzynią biegów lub automatyczną typu CVT, przenoszącą napęd na cztery koła. Ostatnim silnikiem w gamie jest Diesel o pojemności 2.2 litra rozwijający 150 KM. W czasach kiedy każdy producent stara się zmniejszyć szkodliwość spalin, wydobycie CO2 spadnie średnio o 12%.

CENA i WYPOSAŻENIE

Standardowe wyposażenie nowej RAV4, która będzie oferowana w Polsce już od kwoty 96 900 zł, obejmie następujące elementy: klimatyzację, światła do jazdy dziennej typu LED, elektrykę szyb i lusterek, system audio z Bluetooth, 7 poduszek powietrznych, systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji wraz ze wspomaganiem podjazdu pod wzniesienia.

WIDEO - tak prezentuje się nowa Toyota Rav4

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE