Nowa Toyota RAV4 na rok 2013 - wymiary, silniki, informacje - ZDJĘCIA + WIDEO

2012-12-16 3:30

Toyota RAV4 od początku swojego istnienia podbija rynek pseudo terenówek. W ostatnim czasie segment kompaktowych SUV-ów staje się coraz bardziej ciasny, dlatego Japończycy postanowili wypuścić czwartą generację popularnej RAV-ki. Całkiem nowy model został już oficjalne zaprezentowany i na światowych rynkach zadebiutuje już w 2013 roku.

Czwarta generacja Toyoty RAV4 prezentuje się bardzo ciekawie. Samochód wygląda agresywniej niż jego poprzednia wersja. Japończyk został oficjalnie przedstawiony światu 28 listopada podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles. Nazwa pojazdu to skrót słów Recreational Active Vehicle with 4 Wheel-Drive, co w wolnym tłumaczeniu oznacza samochód rekreacyjny z napędem na cztery koła. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1994 roku i cieszy się dużą popularnością do dzisiaj.

>>> Toyota Auris II generacji na rok 2013 wyceniona na Polski rynek <<<

Świeża Toyota z zewnątrz nawiązuje do pozostałych samochód japońskiego koncernu. Początek takiego desingu marki rozpoczął Yaris oraz Auris. Duże zmiany nastąpiły wewnątrz pojazdu. Konsola środkowa nie ma dużej ilości przycisków, co pozawala na intuicyjną obsługę przyrządów. Dodatkowo kierownica multifunkcyjna ułatwia sterowanie radiem bez odrywania rąk od kierownicy.

Nowa Toyota RAV4 - WYMIARY

Nowa generacja RAV4 w stosunku do poprzedniej wersji stała się autem jeszcze bardziej rodzinnym o całkiem nowym wyglądzie. Samochód zmienił też swoje wymiary. Teraz mierzy 4570 mm długości (+205 mm), posiada 1845 mm szerokości, a wysokość nadwozia to 1685 mm (-25 mm). Mimo dodatkowych centymetrów masa własna Toyoty pozostała praktycznie bez zmian. Zależnie od wersji, przybyło jej 10 lub 15 kilogramów. Producenci nie zapomnieli o zwiększeniu rozstawu osi do 2660 mm (+ 100 mm), co również pozwoli na bardziej komfortowe warunki podróżowaniu. Również pojemność bagażnika nie pozostała bez zmian, oferując właścicielowi 547 litrów. Dostęp do kufra jest jednym z prostszych w swojej klasie, a to wszystko dzięki niskiej krawędzi załadunku.

>>> Toyota Yaris Hybrid - TEST, wideo, zdjęcia: Wszystko o eko-aucie <<<

Nowa Toyota RAV4 - SILNIKI

Inżynierowie Toyoty nie kierują się w stronę modnego w ostatnim czasie downsizingu. IV generacja SUV-a będzie wyposażona w nowy silnik wysokoprężny o pojemności 2.0 l i mocy 124 KM. Oprócz tego w ofercie pojawi się również 2.0 litrowy motor benzynowy o mocy 151 KM współpracujący z manualną skrzynią biegów lub automatyczną typu CVT. Ostatnim silnikiem w gamie jest Diesel o pojemności 2.2 litra rozwijający 150 KM. W czasach kiedy każdy producent stara się zmniejszyć szkodliwość spalin, wydobycie CO2 spadnie średnio o 12%.

WIDEO - tak prezentuje się nowa Toyota Rav4

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE