Nowy crossover na rynku. Nadjeżdża Hyundai Bayon. Skąd taka nazwa?

2020-11-26 11:12 Rafał Mądry
Hyundai Bayon
Autor: Hyundai Hyundai Bayon

Hyundai ogłosił nazwę swojego zupełnie nowego samochodu. Będzie to Hyundai Bayon, który zadebiutuje w pierwszym półroczu 2021 roku. Auto będzie małym SUV-em i uzupełni obecną gamę podwyższonych pojazdów w szerokim portfolio koreańskiej marki.

Hyundai Bayon dołączy do modeli Kona, Tucson, Santa Fe oraz NEXO jako nowy członek rodziny SUV-ów oferowanych przez Hyundaia w Europie. Skąd nazwa Bayon? Hyundai tłumaczy w swoim komunikacie prasowym, że nazwa ta jest inspirowana miastem Bayonne położonym w południowo-zachodniej części Francji. Auto zostało stworzone głównie z myślą o Europie, dlatego zdecydowano się na nadanie nazwy związanej z europejskim miastem. To francuskie miasto leży pomiędzy wybrzeżem oceanu Atlantyckiego i górskimi szczytami Pirenejów. Jest miejscem dla osób poszukujących aktywności takich jak żeglarstwo czy wspinaczka górska i jednocześnie pasuje charakterem do lifestylowego, nowego modelu Hyundai.

Przeczytaj również: Nowy Hyundai Tucson już w Polsce. Wiemy o nim WSZYSTKO - SILNIKI, WERSJE, CENY

Hyundai wypracował silną pozycję na europejskim rynku SUV-ów, zarówno pod względem gamy modeli, jak i sukcesów sprzedażowych. Nowy model z segmentu B uzupełni gamę naszych modeli SUV. Widzimy w tym doskonałą okazję do jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb europejskich Klientów, a także zwiększenia oferty w tym bardzo popularnym segmencie

- powiedział Andreas-Christoph Hofmann.

Hyundai Bayon zadebiutuje w pierwszym półroczu 2021 roku.

Najnowsze