Nowy Mercedes-Benz Citan już w sprzedaży. Znamy CENY małego vana

2021-09-15 10:01
Mercedes-Benz Citan (2022)
Autor: Mercedes-Benz Mercedes-Benz Citan (2022)

W salonach Mercedes-Benz można już zamawiać nowego Citana. Mały van spod znaku gwiazdy będzie początkowo dostępny jako furgon i Tourer, a później pojawią się kolejne warianty z długim rozstawem osi, a także wersja Mixto. U polskich dealerów nowy Citan pojawi się w czwartym kwartale tego roku. Ile kosztuje? Znamy ceny!

Kompaktowy, przestronny, praktyczny, stylowy, funkcjonalny i dynamiczny. Tak producent spod znaku opisuje nowego Citana, który dopełnił rodzinę modeli pojazdów dostawczych Mercedes-Benz Vans w segmencie małych vanów. Od dziś można go zamówić również w Polsce. Pojazdy demonstracyjne będą dostępne w salonach dealerów w czwartym kwartale tego roku.

Nowy Citan został zaprojektowany przez profesjonalistów, stąd szerokie możliwości zastosowania małego vana, który oferuje imponujących rozmiarów wnętrze oraz wiele funkcjonalnych elementów ułatwiających użytkowanie. Przestrzeń ładunkowa Citana w wersji furgon wynosi do 2,9 m3. W środku mieszczą się więc dwie europalety w poprzek, jedna za drugą. W dodatku oprócz wersji ze stałą ścianą działową, między częścią ładunkową a kabiną kierowcy można zainstalować składaną kratkę, co dodatkowo zwiększa ilość miejsca do przewiezienia np. długich przedmiotów.

Mercedes-Benz Citan może być wyposażony w maksymalnie dwoje drzwi przesuwnych, które oferują otwory o 615 milimetrach szerokości i wysokości 1059 milimetrów (obie liczby odnoszą się do prześwitu). Tylne drzwi Citana są dostępne w kilku opcjach – jako dwuskrzydłowe z możliwością otwarcia do 180 st. oraz jako tylna klapa – w obu przypadkach z szybą i wycieraczką lub bez.

Mercedes-Benz Citan (2022)
Autor: Mercedes-Benz Mercedes-Benz Citan (2022)

Dynamiczny

Młodszy brat modeli Sprinter i Vito jest także dynamiczny. W wersji z silnikiem o mocy 85 kW nowy Citan posiada funkcję overpower i overtorque, która na krótko może zapewnić do 89 kW mocy i 295 Nm momentu obrotowego. To sprawia, że manewry wyprzedzania są jeszcze łatwiejsze i bardziej dynamiczne. Pojazd oferuje uciąg 1,5 tony, a przyczepę można sprząc za pomocą stałego zaczepu lub nisko położonej głowicy kulowej – w tej drugiej wersji łatwiejsze staje się otwieranie tylnych drzwi.

Bezpieczniejszy

Nowy Citan zapewnia także wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Na pokładzie furgonu fabrycznie zainstalowano więc sześć poduszek powietrznych (przednie poduszki dla kierowcy i pasażera, poduszki nadokienne i poduszki boczne na klatkę piersiową), natomiast Citan Tourer standardowo posiada ich aż siedem – dzięki dodatkowej centralnej poduszce między fotelami kierowcy i pasażera z przodu.

Mercedes-Benz Citan (2022)
Autor: Mercedes-Benz Mercedes-Benz Citan (2022)

Nowoczesny

Nowy Citan jest dostępny opcjonalnie z systemem multimedialnym MBUX (Mercedes-Benz User Experience), w ramach dostępny jest m.in. inteligentny asystent głosowy „Hej Mercedes”, który może być używany do wygodnej obsługi funkcji informacyjno-rozrywkowych. Na przykład w połączeniu z Mercedes me connect systemem nawigacji można z jego pomocą sterować za pomocą zwrotów potocznych.

Polskie ceny

Ceny zaczynają się od 100.614 zł (81.800 zł netto) za Citana 110 w wersji furgon z silnikiem benzynowym 75 kW (102 KM) w linii wyposażenia BASE. Z kolei Citan Tourer 110 w linii wyposażenia BASE kosztuje 113.775 zł (92 500 zł netto).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE