Nowy odcinek A2 już w drodze. Będzie dodatkowy pas na odcinku Warszawa-Łódź!

Autostrada A2
Autor: Autostrada Wielkopolska Autostrada A2

Otwarcie odcinka autostrady A2 Warszawa-Łódź stanowiło ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy pokonywali tę trasę na co dzień. Wiemy, że na 89-kilometrowym fragmencie autostrady pojawi się dodatkowy pas, który powinien uspokoić ruch i umożliwić jeszcze wygodniejsze podróżowanie tym odcinkiem. Czy w czasie rozbudowy pojawią się utrudnienia? Na kiedy jest planowane zakończenie prac?

Autostrada A2 zostanie ukończona w całym ciągu, a jeden z najbardziej uczęszczanych odcinków zostanie rozbudowany. Takie informacje przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Oferta konsorcjum firm Multiconsult Polska (lider) i Value Engineering (partner) okazała się najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie odcinka autostrady A2 od węzła Biała Podlaska do granicy państwa (Kukuryki). Opracowanie dokumentacji na ostatni fragment autostrady łączącej zachodnią i wschodnią granicę Polski wyceniono na 13 357 800,00 zł.

SprawdźNa polskich drogach wciąż niebezpiecznie. Na tle Europy wypadamy fatalnie!

Kierowców, którzy często jeżdżą odcinkiem Warszawa-Łódź ucieszy z pewnością informacja o planowanej rozbudowie 89-kilometrowego fragmentu o trzeci pas ruchu. GDDKiA potwierdza, że w województwie łódzkim i mazowieckim trwa opracowywanie elementów koncepcji programowej poszerzenia autostrady A2.

Przewidywana data zakończenia prac przypada na drugą połowę roku 2025, a roboty mają być prowadzone "pod ruchem", a więc bez wyłączania autostrady z użytkowania. Docelowo autostrada od węzła Konotopa do węzła Pruszków będzie miała po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ trzy pasy ruchu.  

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze