Nowy Peugeot 508 i 508 SW po liftingu: odmłodzone lwy segmentu D - GALERIA

2014-06-19 13:41 Rafał Mądry

Francuzi pod koniec 2014 roku planują wprowadzić do sprzedaży poważnie zmodernizowane modele - Peugeota 508 oraz Peugeota 508 SW. Ekskluzywne auta segmentu D otrzymają całkiem nowe przednie części nadwozia, nawiązujące do aktualnego kodu stylistycznego, przeprojektowane tylne lampy oraz kilka technologicznych gadżetów w wyposażeniu.

Obecnie największą limuzyną w gamie Peugeota jest wprowadzona do sprzedaży w 2011 roku seria 508. Zarówno sedan jak i odmiana kombi z dopiskiem SW w nazwie, zaczęły pod względem wyglądu znacznie odstawać od coraz to nowszych propozycji francuskiej marki. Na szczęście 508-ki doczekały się odmłodzenia, co wpłynęło na znacznie nowocześniejszy look.

Przeczytaj też: Nowy Peugeot 308 SW - pierwsza jazda dynamicznym kombi - GALERIA + WIDEO

Co zmieniło się na karoserii? Otóż centralny wlot powietrza do silnika otrzymał kształt znany już z mniejszego 308, w który wpleciono logotyp lwa oraz dyskretny napis Peugeot. Reflektory zakończone charakterystycznymi pazurami wykonano w pełni w LED-owej technologii, a diody świateł do jazdy dziennej wstawiono w wymodelowany na nowo zderzak. Tył to natomiast nowa forma zderzaka i całkowicie przeprojektowane klosze lamp, których wnętrza także wymyślono na podobieństwa 308. W kabinie za obsługę większości urządzeń pokładowych teraz będzie odpowiedał 7-calowy dotykowy monitor. Dzięki temu wyeliminowano gąszcz przycisków z konsoli środkowej.

Pod maską odmłodzonego 508 pojawi się parę nowości. Będzie to benzynowy silnik 1.6-litra THP o mocy 165 KM, współpracujący z system Start&Stop i 6 biegową skrzynią ręczną lub automatyczną. Do oferty dołączy także 2.0-litra BlueHDi o mocy 180 KM. Poza tym do wyboru będzie też oszczędniejszy wariant 2.0 BlueHDi o mocy 150 KM. Oficjalna prezentacja nowego 508 odbędzie się pod koniec sierpnia podczas Salonu Samochodowego w Moskwie. Później auto trafi na prestiżowe targi motoryzacyjne w Paryżu, a pod koniec 2014 roku do sprzedaży.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Najnowsze