Odcinkowy pomiar na S8 to prawdziwy pogrom. Liczba mandatów szokuje!

2021-11-30 11:20
Ruszył odcinkowy pomiar prędkości na S8
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Odcinkowy pomiar na trasie S8 działa dopiero od kilku dni. Jeżdżący na pamięć kierowcy będą się musieli liczyć z karą - radary ustawione na dwóch odcinkach tylko w ciągu doby zarejestrowały blisko 900 wykroczeń! To prawdziwy pogrom dla tych, którzy na trasie S8 jeżdżą zbyt szybko.

Kamery odcinkowego pomiaru prędkości stanęły w dwóch lokalizacjach na trasie S8. Średnia prędkość przejazdów jest rejestrowana  pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. Jak podaje dziennik.pl, system jest więcej niż skuteczny. Okazuje się bowiem, że w ciągu pierwszej doby, rejestrował on aż 37 wykroczeń... na godzinę! Pierwsze 24 godziny działania odcinkowego pomiaru mają pozwolić na wystawienie aż 900 mandatów.

Tempo, w jakim kamery rejestrują kierowców przekraczających prędkość sprawia, że montaż urządzeń może zwrócić się w całkiem niedługim czasie. Skuteczność radarów z czasem z pewnością zmaleje - dobrze oznakowane odcinki pomiarowe prędzej czy później zmuszą większość kierowców do stosowania się do przepisów - 120 km/h dla aut osobowych i 80 km/h dla ciężarówek.

Jak informuje dziennik.pl, powołując się na słowa Moniki Niżniak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, średnie przekroczenie prędkości na odcinkach pomiarowych wyniosło 18 km/h. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE