Odnaleziona w szopie Lamborghini Miura trafi na aukcję. Spodziewana cena robi wrażenie!

2019-08-12 11:30 Maciej Lubczyński

Barnfind to określenie na auto, które spędziło sporo czasu w szopie, stodole lub garażu. Zapomniane, nieruszane od lat i zazwyczaj bardzo wartościowe. Ta Miura stała tylko kilka lat, ale jej cena i tak może być niebotyczna. Wszystko z uwagi na oryginalny stan zachowania i przebieg, który nie przekracza 30 tys. kilometrów.

Piękna, fabrycznie zachowana Miura P400 S będzie łakomym kąskiem na aukcji, która odbędzie się wkrótce w domu aukcyjnym Sotheby's. Oprócz niezłego stanu, jej atutem jest znana historia i przebieg, który nie jest już wprawdzie symboliczny, ale wciąż akceptowalny. 

Przeczytaj także: Mercedes został skradziony i stał bez ruchu przez 27 lat. Teraz jest na sprzedaż

Samochód miał w całej swojej historii tylko dwóch właścicieli. Ten drugi zmarł w 2015 roku, a niedługo później Miura została przewieziona do szopy jego znajomego, gdzie stała w bezruchu przez 4 lata. Teraz, jest warta około 1,2 miliona dolarów, przynajmniej jeśli wierzyć estymacjom. Termin aukcji zostanie ogłoszony niebawem.

Trudno się dziwić zawrotnym cenom tego klasycznego Lamborghini. Całkowita produkcja tego modelu wyniosła 475 sztuk. Zaprezentowana w 1966 roku Miura jest napędzana silnikiem V12. 3,9-litrowa jednostka generuje 370 KM.

Najnowsze