Ominął rogatkę i wjechał prosto pod pociąg! Wideo pokazuje, co tam się stało

2021-05-15 9:39 Rafał Mądry
Wypadek na przejeździe kolejowym w Radziwiłłowie
Autor: Policja Ominął rogatki i wjechał samochodem prosto pod pociąg

Do sieci trafiło nagranie z monitoringu PKP PLK S.A., które dokładnie przedstawia niebezpieczną sytuację, do jakiej doszło 11 maja na przejeździe kolejowym w Radziwiłłowie. 29-letni kierujący osobowym samochodem zignorował czerwone światło, ominął opuszczone zapory i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Mężczyzna prowadzący białego Forda Focusa wykazał się totalnym brakiem odpowiedzialności. We wtorek 11 maja po godzinie 18-tej wjechał na przejazd kolejowy w miejscowości Radziwiłłów Mazowiecki, pomimo wyraźnie zamkniętego przejazdu. Rozpędzony pociąg relacji Warszawa Główna - Łódź Fabryczna z impetem uderzył w osobówkę. Pojazd został roztrzaskany i zepchnięty z torowiska na chodnik, a oderwane elementy uszkodziły inny pojazd. 29-letni kierowca może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ pociąg uderzył w tylną część sedana i mężczyzna przeżył wypadek. Poszkodowany trafił do szpitala. Zarówno maszynista jak i kierujący autem byli trzeźwi. Obrażeń nie odniósł maszynista ani nikt z pasażerów.

Przeczytaj też: Utknął na przejeździe kolejowym. Podjął jedyną słuszną decyzję! [WIDEO]

Przejazdy kolejowe to miejsca, w których często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń oraz tragedii. Najczęściej zawiniają kierowcy, którzy wjeżdżają za zamknięte blokady tylko po to, by zaoszczędzić sobie kilku minut postoju. Niestety, historia już nie raz pokazała, że tak nieodpowiedzialne manewry potrafią się skończyć tragedią.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Radziwiłłowie
Autor: Policja Ominął rogatki i wjechał samochodem prosto pod pociąg
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze