Paliwa - sprawdź ceny! Znowu przebijemy 6 zł za litr?!

2022-01-19 10:55
paliwo, tankowanie, stacja paliw
Autor: Shutterstock stacja paliw

Na stacjach benzynowych, ceny paliw utrzymują się na wysokim poziomie, a ich drobne zmiany o parę groszy w górę czy w dół nie zwracają szczególnej uwagi. Podwyżki mogą jednak czaić się tuż za rogiem! Za ile zatankujemy w środę, 19 stycznia 2022? Czy niebawem znów przebijemy 6 zł za litr benzyny 95?

Czy ceny paliw znów przekroczą 6 zł za litr benzyny bezołowiowej? Choć obecnie, za litr 95 płacimy średnio 5,71 zł, a od lutego pomóc zatankować taniej ma obniżka VAT-u, nadchodzące dni mogą zwiastować kolejne podwyżki w detalu. Na kwoty przy dystrybutorze składają się podatki i szereg opłat, ale także cena surowca. Ta jest obecnie najwyższa od lat! Notowania ropy Brent są wysokie i z czasem przełożą się na hurtowe ceny w polskich rafineriach. Czy nasze portfele zostaną zrujnowane przez drogie tankowanie?

ceny paliw  19 stycznia środa  95: 5,71 zł  98: 6,03 zł  ON: 5,76 zł  Superdiesel: 5,97 zł  LPG: 3,08 zł
Autor: SE

W środę, 19 stycznia, średnie ceny paliw w Polsce kształtują się następująco:

95: 5,71 zł

98: 6,03 zł

ON: 5,76 zł

Superdiesel: 5,97 zł

LPG: 3,08 zł

Kiedy obniżka cen paliw?

Planowana obniżka VAT-u na paliwo powinna umożliwić nam tańsze tankowanie. Choć, tak jak pisaliśmy na początku tekstu, przed 1. lutego możemy spodziewać się kolejnych podwyżek, to dynamika zmian cen pozwala przypuszczać, że ich ewentualny wzrost zostanie z nawiązką zniwelowany przez zmniejszenie stawki podatku. Wygląda na to, że najwcześniejszy termin, w którym możemy spodziewać się wyraźnie tańszego tankowania to początek lutego 2022.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE