Pijana 19-latka ucięła sobie drzemkę za kierownicą Audi. Zablokowała drogę krajową

2020-04-01 9:49 Maciej Lubczyński
Pijana 19-latka zasnęła za kierownicą Audi
Autor: Policja Pijana 19-latka zasnęła za kierownicą Audi

Policjanci z Olesna otrzymali zgłoszenie o kierującej Audi, która może być pijana. Kobieta zablokowała pas drogi krajowej po tym jak zasnęła za kierownicą, w stojącym samochodzie. Wcześniej uszkodziła koła samochodu i przejechała spory kawałek na "kapciach".

W nocy z piątku na sobotę (28.03) policjanci z Olesna otrzymali zgłoszenie o młodej kobiecie, która na trasie pomiędzy Olesnem a Lublińcem mogła kierować samochód pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zobaczyli Audi A4 blokujące pas drogi krajowej, a w środku śpiącą 19-latkę. 

SprawdźPijany i z zakazem. Ucieczka Matizem skończyła się dachowaniem

Samochód miał uszkodzone koła. Opony i felgi z prawej strony pojazdu nie nadawały się już do niczego, po tym jak kierująca przejechała kilka kilometrów na "kapciach", a wcześniej najechała na przeszkodę, prawdopodobnie na krawężnik. Policjanci od razu wyczuli od śpiącej kierującej woń alkoholu, a alkomat potwierdził, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Podejrzana usłyszała już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Teraz sprawa trafi do sądu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Najnowsze