Pijana rowerzystka uszkodziła auto

i

Autor: STOP CHAM Pijana rowerzystka uszkodziła auto

Pijana rowerzystka uszkodziła samochód. Kto za to zapłaci?

2022-07-06 11:55

Nagranie z wideorejestratora pokazuje niebezpieczną sytuację, do której doszło na jednej z ulic Warszawy. Pijana w sztok rowerzystka nie była w stanie jechać prosto, a jej alkoholowy slalom zaprowadził ją wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Nic jej się nie stało, ale samochód będzie wymagał naprawy!

Pijana rowerzystka i kolizja - kto zapłaci za szkody?

Kolizja dwóch samochodów często skutkuje uszkodzeniami, których naprawa finansowana jest przez ubezpieczyciela sprawcy. Obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni przed sytuacją, w której ktoś powoduje wielotysięczne szkody i nie ma z czego ich pokryć. Zupełnie inaczej jest w przypadku rowerzystów, którym również zdarza się narobić szkód na drodze. Nagranie z samochodowej kamerki jednego z kierowców pokazuje właśnie takie zajście, spowodowane przez pijaną rowerzystkę.

Kolizja na Placu Szembeka

Do spotkania pijanej cyklistki z samochodem doszło na Placu Szembeka w Warszawie. Film zamieszczony na kanale STOP CHAM zdradza, jak wyglądał wypadek, w którym na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Rowerzystka jechała pijackim slalomem, nie mogąc utrzymać kierunku jazdy na wprost. Alkohol w jej organizmie sprawił, że w kluczowym momencie zmieniła pas ruchu i wpakowała się wprost pod nadjeżdżający samochód.

Z relacji autora nagrania wynika, że zdarzenie zakończyło się dla rowerzystki siniakami i otarciami. Kierowca samochodu zwraca również uwagę, że w jego aucie obita została maska i błotnik. Nie ma jednak co liczyć na odszkodowanie - jedyna opcja na odzyskanie pieniędzy na naprawę to wizyta w sądzie. By rowerzystka zapłaciła za szkody, niezbędny będzie pozew cywilny, chyba, że dobrowolnie ubezpieczyła się ona od zdarzeń takich jak to, które możecie obejrzeć na poniższym wideo. Jest to jednak mało prawdopodobne. Czy to czas, by rozważyć wprowadzenie obowiązkowych ubezpieczeń dla rowerzystów?

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE