Pociąg rozerwał ciężarówkę na strzępy. Koszmarny wypadek na przejeździe kolejowym

2022-05-10 10:15
Wypadek na przejeździe kolejowym
Autor: Policja Wypadek na przejeździe kolejowym

Do okropnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym bez zapór w Tryńczy. W małej miejscowości w województwie podkarpackim, kierowca ciężarowego Renault wjechał pod nadjeżdżający skład i poniósł śmierć na miejscu. Z kabiny pojazdu, którym jechał zostały tylko strzępy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym. 37-letni kierowca ciężarowego Renault, w poniedziałek 9 maja wjechał na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg. Szofer nie zastosował się do znaku "STOP" i uderzył w skład osobowy relacji Przeworsk - Stalowa Wola. W wyniku zderzenia i odniesionych obrażeń, kierujący ciężarówką poniósł śmierć na miejscu, a patrząc na to, jak wygląda wrak jego pojazdu, trudno byłoby o inny finał tego zdarzenia.

Ciężarówka marki Renault została doszczętnie zmiażdżona. Wrak rozerwanej kabiny nie przypomina już pojazdu i po spotkaniu z pociągiem zamienił się w złom.

Nikt inny nie odniósł obrażeń

W wyniku tego zdarzenia, osoby podróżujące pociągiem nie odniosły żadnych obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że maszynista był trzeźwy. Okoliczności tragicznego wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Wypadek na przejeździe kolejowym
Autor: Policja Wypadek na przejeździe kolejowym

Policjanci przypominają o tym, że przejazd kolejowy to niebezpieczne miejsce, a kierowca musi pamiętać o swoich obowiązkach. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, w których drogi krzyżują się ze szlakami kolejowymi. Pamiętajmy, że w przypadku braku szlabanów, znak "STOP" ustawiony przed przejazdem kolejowym oznacza bezwzględną konieczność zatrzymania pojazdu. Dopiero wówczas, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża, możemy kontynuować swoją podróż. Musimy sobie zdawać również sprawę z tego, że droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu, a w bezpośrednim starciu, auto nie ma najmniejszych szans. 

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE