Dopiero co odebrał prawo jazdy. 18-latek roztrzaskał się na drzewie

2022-05-09 11:58
18-latek rozbił się o drzewo
Autor: Policja 18-latek rozbił się o drzewo

Młody kierowca i stare BMW to ryzykowne połączenie. Ten stereotyp ponownie znalazł odzwierciedlenie w rzeczywistości. 18-latek z Zielonej Góry roztrzaskał "bawarkę" o drzewo. Licznik auta zatrzymał się na prędkości 120 km/h.

Zaliczony egzamin, odbiór prawka i pierwsze samodzielne podróże. Dla jednych wspaniałe wspomnienia, dla drugich trauma, ciężkie obrażenia i zmasakrowany samochód. 18-latek z Zielonej Góry nie popisał się odpowiedzialnością. Świeżo upieczony kierowca pędził z nadmierną prędkością na jednej z ulic miasta. Jego BMW serii 3 roztrzaskało się o przydrożne drzewo, a zdjęcia z wypadku, które udostępniła policja, sugerują, że młodzieniec nie miał szans na przeżycie.

Okazuje się, że 18-latek miał znacznie więcej szczęścia niż rozumu. Choć jego auto zostało doszczętnie zniszczone, on sam wyszedł ze zdarzenia bez ciężkich ran. Gdy strażacy wydostali go z wraku, okazało się, że młody kierowca ma połamane żebra, trochę siniaków i lekkie obrażenia wewnętrzne. Żadne z nich nie zagrażało jego życiu, w co ciężko uwierzyć - licznik auta zatrzymał się bowiem na prędkości 120 km/h.

Kierowca BMW roztrzaskał auto o drzewo
Autor: Policja Kierowca BMW roztrzaskał auto o drzewo

18-letni kierowca odpowie za swoją brawurę

Z informacji przekazanych przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze wynika, że zdarzenie miało miejsce na drodze, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Patrząc na to, jak wygląda samochód 18-latka, możemy być pewni, że w jego przypadku prędkość była znacznie większa. Za swoją nieodpowiedzialność, młody kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

Statystyki są dla młodych kierowców nieubłagane. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Najwięcej zdarzeń tego typu powodują najmłodsi kierowcy - Ci w wieku od 18 do 24 lat.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Prześliczna Ewa zginęła na drzewie koło Torunia. Potężny huk wstrząsnął całą wsią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE