Pojazd ważył 100 ton, wyjechali nim bez zezwolenia! Interweniowali inspektorzy ITD. Znaleźli masę nieprawidłowości

Pojazd ważył 100 ton, kierowca nie miał zezwolenia
Autor: GITD Pojazd ważył 100 ton, kierowca nie miał zezwolenia

Kontrola blisko 100-tonowego pojazdu, przeprowadzona przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego zakończyła się wycofaniem pojazdu z ruchu i przetransportowanie go na parking strzeżony oraz wszczęciem postępowania administracyjnego. Okazało się, że kierowca nie miał pozwolenia, a pojazd nie do końca był sprawny.

Do kontroli jadącego autostradą A1, ponadgabarytowego zestawu pojazdów przewoźnika z województwa kujawsko-pomorskiego, doszło w poniedziałek 10 maja. Została ona przeprowadzona przez kujawsko-pomorskich inspektorów ITD, którzy prowadzili czynności w pobliżu Torunia. Pojazdem przewożono maszynę budowlaną, tzw. wiertnicę.

Sprawdź: Z tylnej kanapy Tesli prosto do więzienia. Jechał na autopilocie siedząc z tyłu

Podczas kontroli na wadze wyszło na jaw, że 10-osiowy zespół pojazdów ważył ponad 96 ton, czyli o 56 ton więcej, niż dopuszczalna 40-tonowa norma. Duża masa przewożonego ładunku spowodowała także przekroczenia dopuszczalnych nacisków: od 1,2 do ponad 4 ton na oś. Przewoźnik na przejazd tak ciężkiego pojazdu powinien posiadać zezwolenie kategorii V, którego wydanie wiąże się z wyznaczeniem przez zarządców dróg bezpiecznej trasy przejazdu, co umożliwia wówczas ochronę infrastruktury budowlanej i drogowej, w tym bezpieczeństwo mostów i wiaduktów

Pojazd ważył 100 ton, kierowca nie miał zezwolenia
Autor: GITD Pojazd ważył 100 ton, kierowca nie miał zezwolenia

Ruszył bez zezwolenia

Jak mogli się mundurowi, kontrolowany przedsiębiorca takiego zezwolenia nie miał. Przeciążenie zespołu pojazdu to jednak koniec stwierdzonych nieprawidłowości. W trakcie kontroli dokumentacji inspektorzy stwierdzili, że naczepa nie ma także ważnych badań technicznych. Zestaw został skierowany na parking strzeżony, gdzie pozostanie do czasu uzyskania odpowiedniego zezwolenia i wyznaczenia przez zarządców dróg bezpiecznej trasy przejazdu.W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów o ruchu drogowym oraz przepisów transportowych wobec przewoźnika zostały wszczęte postępowania administracyjne.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze