Wjechał do rowu, bo ustawiał radio. Udostępnił nagranie, by przestrzec innych

i

Autor: YouTube/STOP CHAM Wjechał do rowu, bo ustawiał radio. Udostępnił nagranie, by przestrzec innych

Wystarczyła chwila nieuwagi

Pokazał, jak doprowadził do wypadku. Chce przestrzec innych kierowców

2022-11-22 10:29

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do wypadku. Boleśnie przekonał się o tym kierowca Volvo S90, który po skoncentrowaniu swojej uwagi na radiu, zjechał do przydrożnego rowu i zakończył swoją podróż na czołówce z drzewem. Nagranie z całego zdarzenia wrzucił do sieci, by przestrzec innych kierowców.

Przez radio doprowadził do wypadku

Do wypadku drogowego między miejscowościami Sokolniki i Orliska (woj. podkarpackie), doszło w piątkowe popołudnie (18 listopada) przed godz. 15.00. Kierujący samochodem marki Volvo na prostej polnej drodze zjechał do rowu i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. W wyniku zdarzenia kierujący odniósł tylko niegroźnych potłuczeń, ale jak do tego w ogóle doszło? Okazuje się, że nagranie w sieci udostępnił jego autor. Wszystko po to, by przestrzec kierowców od odciągania uwagi od sytuacji panującej na drodze.

Wystarczyła chwila nieuwagi

Z opisu udostępnionego w sieci filmu dowiadujemy się, że do tego niebezpiecznego zdarzenia przyczyniła się chwila nieuwagi spowodowana zapatrzeniem się na radio. Gdy auto zjechało z asfaltu na pobocze, poruszało się z dopuszczalną w terenie niezabudowanym prędkością 90 km/h.

"Teren niezabudowany. Prędkość jaką miałem na nagraniu to około 90km/h. Chwila nieuwagi spowodowana zapatrzeniem się na radio spowodowała to co widać. Mi na szczęście nic się nie stało jedynie się poobijałem" - czytamy pod filmem przesłanym do STOP CHAM.

Oby każdy wyciągnął wnioski

Miejmy nadzieję, że każda z ponad 100 tys. osób, które zdążyły już obejrzeć to nagranie, wyciągnęła odpowiednie wnioski. W tym przypadku uwagę odwróciło radio, w innym naszą uwagę może odwrócić smartfon, nawigacja albo nawet inny pasażer. Trzeba pamiętać, by zawsze mieć oczy na drodze. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają