Polak znowu zwyciężył w Scirocco R-Cup

2011-08-08 14:39

Szósta eliminacja Scirocco R-Cup rozegrana została szóstego sierpnia na torze Nuerburgring. Prowadzący w klasyfikacji generalnej pucharu Mateusz Lisowski po raz kolejny stanął na podium i umocnił swoje prowadzenie w tej klasyfikacji. Polak minął linię mety przed Danielem Lloydem z Wielkiej Brytanii i zeszłorocznym zwycięzcą na tym torze Aditya Patelem z Indii.

Szósta eliminacja Scirocco R-Cup w 2011 roku rozegrana została na liczącym 3629 kilometra torze Nuerburgring. W wyścigu wzięło udział 27 kierowców. Tym razem, obok stawki regularnie startujących zawodników, gościnnie w wyścigu udział wzięli kierowcy rajdowi. Obok znanych niemieckich rajdowców Uwe Nittel i Niki Schelle swoje umiejętności na torze pokazywali dwaj młodzi sportowcy: Christian Riedemann i Hans Weijs jr. 42-letni Nittel był w 1996 roku wicemistrzem świata w grupie N.

Przeczytaj koniecznie: Koncepcyjne VW Golfy Cabrio na imprezie fanów tuningu

Podczas sobotnich kwalifikacji Polacy notowali bardzo dobre czasy. Mateusz Lisowski wywalczył pole position, Adam Gładysz zajął ósme miejsce. Zarówno podczas kwalifikacji jak i wyścigu kierowcy mogli użyć systemu Push-to-pass 15 razy po dziesięć sekund. Po każdym użyciu system był zablokowany przez następne dziesięć sekund.

Patrz także: VW Polo R WRC - za dwa lata na rajdowych trasach

Na pierwszym zakręcie wyścigu Lisowski stracił swoją pozycję, na czoło stawki wysunął się Hindus Patel. Adam Gładysz natomiast na pierwszym okrążeniu wyprzedził trzech rywali i przesunął się na piąte miejsce, na którym minął linię mety. Lisowski z Patelem kilkukrotnie zamieniali się pozycjami i toczyli wspaniałe pojedynki, ostatecznie Polak okazał się szybszy i po raz trzeci stanął na najwyższym stopniu podium. Hindus metę minął jako trzeci - na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Daniel Lloyd.

>>> Nowy VW Golf już w przyszłym roku

W klasyfikacji generalnej prowadzi Lisowski z 248 punktami przed Danielem Lloydem (201) i Ola Nilssonem (187). Adam Gładysz ze 153 punktami zajmuje szóstą lokatę.