Policjant źle zaparkował. Najadł się wstydu i uszkodził radiowóz!

2021-10-17 10:23
Policjant stanął w niefortunnym miejscu
Autor: SWNS - YouTube Policjant stanął w niefortunnym miejscu

W wielu miastach stosuje się chowane, automatyczne słupki parkingowe. Rozwiązanie spotykane na deptakach i ulicach z ograniczonym ruchem kołowym pozwala na łatwy dostęp służbom miejskim, policji czy ratownikom medycznym. Warto jednak pamiętać, żeby nie stawać dokładnie nad schowaną zaporą. Może się to skończyć tak, jak w przypadku tego radiowozu.

Policjanci, którzy przyjechali do centrum Leeds na interwencję, nie mogli wybrać chyba gorszego miejsca do parkowania. Ich Peugeot 308 został bowiem zatrzymany dokładnie nad automatycznymi słupkami parkingowymi, które chowają się w ziemię, gdy zachodzi konieczność udostępnienia przejazdu i podnoszą się z powrotem, by ograniczyć dostęp nieuprawnionym kierowcom. Typowe, miejskie rozwiązanie napsuło krwi mundurowym, którzy najedli się wstydu i uszkodzili swój radiowóz.

Jak widać na zdjęciu i na poniższym filmie, słupki podniosły się, unosząc przód radiowozu do góry. Z pewnością nie obyło się bez szkód, nawet jeśli mówimy jedynie o powierzchownych zadrapaniach i obiciach. Prawdopodobne jest jednak, że Peugeot będzie musiał iść na gruntowny przegląd.

Nagranie jednego z przechodniów, które ukazuje stojący radiowóz zdradza również, że cała sytuacja wyjątkowo spodobała się osobom postronnym. Głośne śmiechy, nagrywający sytuację piesi i zadowoleni pracownicy miejskich służb - wygląda na to, że nikomu nie było specjalnie szkoda funkcjonariuszy, którzy, jak na ironię, sami wystawiają przecież mandaty za niewłaściwe parkowanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE