Policyjna akcja "Prędkość". Lubelscy policjanci ujawnili ponad pół tysiąca wykroczeń i zatrzymali 16 praw jazdy

2020-06-06 11:58 Jan Guss-Gasiński
Policyjna akcja Prędkość. Lubelscy policjanci ujawnili ponad pół tysiąca wykroczeń i zatrzymali 16 praw jazdy
Autor: Policja Policyjna akcja "Prędkość". Lubelscy policjanci ujawnili ponad pół tysiąca wykroczeń i zatrzymali 16 praw jazdy

Na terenie całej Polski 4 czerwca została przeprowadzona akcja „Prędkość”. Policjanci w całym kraju prowadzili działania kontrolno-prewencyjne nakierowane głównie na wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Lubelscy policjanci skontrolowali łącznie ponad 550 kierujących, ujawniając tyleż samo wykroczeń. Zatrzymanych zostało 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W ubiegłym roku na drogach woj. lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w których zginęło aż 171 osób, a kolejnych 1244 doznało obrażeń. Do wielu tragicznych w skutkach wypadków dochodzi wskutek nadmiernej prędkości, brawurowej jazdy, niedostosowania stylu jazdy do warunków panujących na drodze, a także agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu.

Sprawdź: Policyjna akcja "Prędkość". Funkcjonariusze z Chełma zatrzymali dwóch pijaków z sądowym zakazem

Nieodpowiedzialna jazda jest nie tylko zagrożeniem dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń, nawet najmniejsze przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia drugiego człowieka. Musimy pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi i tym samym na reakcję obronną.

Zobacz: Taranował elementy infrastruktury i zatrzymał się dopiero na przystanku autobusowym!

Podczas czwartkowych działań lubelscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 550 kierujących i ujawnili prawie tyle samo wykroczeń. Nie obyło się bez rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego, które zmusiły mundurowych do zatrzymania 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-latek, który przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 133 km/h. Co więcej, policjanci ujawnili dwie osoby poszukiwane,  kierującego pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i amatora jazdy na podwójnym gazie.

Najnowsze