Policyjna akcja "Prędkość". Funkcjonariusze z Chełma zatrzymali dwóch pijaków z sądowym zakazem

2020-06-06 11:32
Kontrolo drogowa, pomiar prędkości
Autor: Adam Staskiewicz / East News Kontrola drogowa, pomiar prędkości

Na terenie całego kraju 4 czerwca została przeprowadzona ogólnopolska akcja „Prędkość”. Podczas kontroli chełmscy policjanci ujawnili na terenie swojego miasta i powiatu 156 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, pięciu osobom zabrali prawo jazdy, a także zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Z analiz wynika, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Ogólnopolska akcja „Prędkość”, która została przeprowadzona w czwartek 4 czerwca, miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego dnia chełmscy policjanci przeprowadzali na terenie miasta i powiatu wzmożone kontrole.

Sprawdź: Taranował elementy infrastruktury i zatrzymał się dopiero na przystanku autobusowym!

Podczas jednego dnia mundurowi ujawnili łącznie 156 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W dodatku pięciu osobom zabrali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a na koniec funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Zobacz: Paskudny dzwon na A4. Niezabezpieczony ładunek stanowił śmiertelne zagrożenie

Pierwszym z nich był 39-latek z Chełma, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę Volkswagena Golfa, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego czynu dopuścił się mieszkaniec gminy Trawniki, który w trakcie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów poruszał się po drogach Volkswagenem Passatem. Drugi mężczyzna w wieku 35-lat miał ponad promil alkoholu w organizmie.  Teraz o dalszym losie obydwu mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE