Pomylił kierunki na ekspresówce. Kierowca BMW naraził życie wielu osób. Mamy nagranie!

2022-05-17 13:14
Pomylił kierunki na ekspresówce. Kierowca BMW naraził życie wielu osób
Autor: Policja Pomylił kierunki na ekspresówce. Kierowca BMW naraził życie wielu osób

Każdemu kierowcy zdarza się popełnić błąd, ale momentami dochodzi do sytuacji, które ciężko wybaczyć. Przykładem jest chociażby 40-letni kierowca BMW, który na drodze ekspresowej S17 pomylił kierunki i gnał "pod prąd" stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu lądowym. Cudem nie doszło do tragicznego wypadku. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i przyznał się do winy.

Na drogach codziennie dochodzi do skrajnie niebezpiecznych sytuacji, jednak to, co zaprezentował kierowca BMW serii 3, nie mieści się w głowie. Do przerażająco nieodpowiedzialnej sytuacji 40-letni obywatel Ukrainy doprowadził na drodze ekspresowej S17 w kierunku Warszawy, gdy na węźle "Nałęczów", na wysokości Przybysławic, wjechał na ekspresówkę jadąc "pod prąd". Mężczyzna musiał być mocno zdezorientowany, gdy na swoim pasie ruchu widział pojazdy szybko zbliżające się w jego stronę. Chcąc uniknąć kolizji za każdym razem uciekał na pas zieleni, ale zdecydowanie zbyt dużo czasu zajęło mu zrozumienie, że coś jest nie tak.

Zobacz także: Wojtek, Janusz, Bartosz i Jan stracili życie w drogowym horrorze w Niewieścinie. To zdjęcie z wypadku odbiera mowę

Pomylił kierunki na drodze ekspresowej. Kierowca z Ukrainy naraził życie wielu osób

Przyznał się do winy

Z nagrania, które trafiło do lubuskich policjantów zaraz po samym zajściu, mundurowi ustalili, że czarne kombi poruszało się tak przez kilka kilometrów - mężczyzna wrócił na właściwą drogę dopiero przy zjeździe w Markuszowie kierujący wrócił na właściwą drogę. Po kilku dniach od tego zajścia funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość kierującego i zatrzymać pojazd następnego dnia, tuż przed przejściem granicznym w Lubaczowie na podkarpaciu. Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Pozbawienie wolności i wysoka grzywna

Za popełniony czyn, według art. 160 § 1, zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Na dodatek zaktualizowany 1 stycznia br. taryfikator mandatów, za jazdę droga ekspresową, bądź autostradą, w kierunku przeciwnym grozi grzywna w wysokości 2000 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE