Pościg za Nissanem. Tablice od innego pojazdu, a Qashqai kradziony

2020-08-20 11:07
Skradziony Nissan Qashqai odzyskany po pościgu
Autor: Straż Graniczna Nissan Qashqai odzyskany przez Straż Graniczną

Do tego samochodu funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku mieli nosa. Nissan Qashqai wypatrzony przez mundurowych na drodze, został wezwany do kontroli. Kierowca crossovera zignorował nakaz zatrzymania i rozpoczął ucieczkę.

W sobotę 15 sierpnia pracownicy Straży Granicznej ze Świecka wytypowali do kontroli Nissana Qashqai na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie dostosował się do wydanych poleceń i z bardzo dużą prędkością oddalił się z miejsca punktu kontrolnego. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem przy wsparciu drugiego polsko-niemieckiego patrolu. W trakcie pościgu funkcjonariusze sprawdzili w bazach danych numery tablic rejestracyjnych uciekającego Nissana i ustalili, że blachy należą do innego pojazdu.

Zobacz również: Ukradli całe, a oddali rozbite! Amatorzy cudzych pojazdów zakończyli pijacką jazdę w przydrożnym rowie

Uciekinier w pewnym momencie zatrzymał samochód, porzucił go na drodze z włączonym silnikiem i uciekł pieszo do pobliskiego lasu. Niestety mundurowym nie udało się odnaleźć kierowcy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli porzucony samochód, wewnątrz którego ujawniono niemieckie tablice rejestracyjne. W aucie wybita była szyba od strony pasażera. Widać też było, że sprawca kradzieży manipulował w gnieździe diagnostycznym. Wartość odzyskanego pojazdu została oszacowana na około 90 tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci z Sulęcina.

Sonda
Dlaczego Polacy zajmują się kradzieżą aut?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE