Posiadał sądowy zakaz i był poszukiwany. Drogowy recydywista złapany po policyjnym pościgu - WIDEO

2020-02-10 9:38 Jan Guss-Gasiński
Posiadał sądowy zakaz i był poszukiwany. Drogowy recydywista złapany po policyjnym pościgu
Autor: Policja Posiadał sądowy zakaz i był poszukiwany. Drogowy recydywista złapany po policyjnym pościgu

Policjanci drogówki ze Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie) 6 lutego zatrzymali kierowcę Volkswagena, który łamał przepisy i poruszał się z nadmierną prędkością. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, 32-latek nie zatrzymał się do kontroli. Finalnie drogowy recydywista z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów wpadł w ręce policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w czwartek 6 lutego ok. godz. 10.00 w miejscowości Górki Noteckie (woj. lubuskie), kiedy uwagę mundurowych przykuło zachowanie kierowcy osobowego Volkswagena. Kiedy funkcjonariusze dali sygnały do zatrzymania, kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać, powodując tym samym ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. W trakcie pościgu mężczyzna poruszał się ulicami miasta z dużą prędkością, łamał przepisy drogowe i nieustannie wykonywał niebezpieczne manewry.

Sprawdź: Cwaniak potrącił mężczyznę z pieskiem. Chwilę wcześniej pieszy zwrócił mu uwagę - WIDEO

Gdy pirat drogowy zorientował się, że nie jest w stanie uciec przed policjantami, zatrzymał samochód. Mundurowi błyskawicznie go obezwładnili i osadzili w radiowozie. Podczas prowadzenia czynności okazało się, że zatrzymany 32-latek jest poszukiwany do odbycia sześciu miesięcy kary za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Jakby tego było, mało mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz drogowy recydywista odpowie przed sądem także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze