Poważnie PRZEGIĄŁ z szybkością! Pędził BMW ponad 200 km/h - WIDEO

2020-11-20 14:58 Rafał Mądry
Poważnie przegiął z szybkością! Pędził BMW ponad 200 km/h
Autor: Policja Poważnie przegiął z szybkością! Pędził BMW ponad 200 km/h

Walka z piratami drogowymi i tępienie zjawiska przekraczania prędkości to specjalne zadania policjantów pracujących na co dzień w grupach SPEED w całej Polsce. Za kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania stanowiącego zagrożenie dla innych uczestników ruchu, może posłużyć sytuacja zarejestrowana na śląskim odcinku drogi krajowej numer 86, gdzie 38-latek gnał BMW z prędkością 204 km/h.

Śląscy policjanci z grupy SPEED podczas rutynowego patrolu prowadzonego w dniu 15 listopada, zauważyli na drodze krajowej numer 86 szybko poruszające się BMW. Jadąc nieoznakowanym radiowozem, przy użyciu wideorejestratora dokonali pomiaru prędkości, z jaką poruszał się samochód. Niechlubny rekord wyniósł 204 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Kierowca otrzymał sygnał do zatrzymania się. Pojazdem poruszał się 38-letni mieszkaniec Katowic. Zdecydowanie zbyt szybka jazda zakończyła się dla mężczyzny wysokim mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Przeczytaj też: Luksusowy Bentley Bentayga ROZTRZASKANY na trasie S7. Kierowca wypadł z auta i zginął

Przypominamy, że grupy SPEED działają w całym kraju i stanowczo reagują na rażące przekraczanie prędkości. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także pojazdy oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi tępią wszelkie przypadki łamania prawa na drodze i do skutku ścigają kierowców decydujących się na ucieczkę. 

Poważnie przegiął z szybkością! Pędził BMW ponad 200 km/h