Sean Connery skończył 90 lat! To on rozsławił Jamesa Bonda i Astona Martina

2020-08-25 14:11 Rafał Mądry

Słynnego brytyjskiego agenta 007 zagrało w sumie sześciu aktorów, a wszyscy fani serii przygód o Jamesie Bondzie nieustannie zastanawiają się, kto zrobił to najlepiej. Jako pierwszy w tę kultową postać wcielił się Sean Connery, łącznie odgrywając rolę agenta aż siedmiokrotnie. To właśnie z tym aktorem jednoznacznie kojarzy się Aston Martin DB5 - pojazd, który stał się oficjalnym samochodem Jamesa Bonda.

Sean Connery obchodzi 90. urodziny. Aktor urodzony 25 sierpnia 1930 roku, to postać o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Connery zasłynął rolą Jamesa Bonda w filmie "Doktor No", od którego to na srebrnym ekranie rozpoczęła się historia serii opowiadającej o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości. We wszystkich filmach (łącznie już 24 filmy) pojawiały się również auta, pośród których te najbardziej intrygujące były samochodami marki Aston Martin.

Dowiedz się: James Bond przegrał z koronawirusem. Na sceny akcji z niesamowitymi autami poczekamy jeszcze długo

W naszej galerii prezentujemy, w jakich modelach Astona Martina mogliśmy dotąd zobaczyć Jamesa Bonda. Agent jeździł m.in. DB5 (od tego modelu wszystko się zaczęło), DBS, DB9, V8 Vantage Volante, Vanquish, DB10. W rolę agenta 007 poza Connerym wcielali się natomiast jeszcze aktorzy: George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan, a od 2006 r. tę rolę odtwarza Daniel Craig.

Najnowsze