Strajk Kobiet w całej Polsce. Są utrudnienia dla kierowców

2020-12-13 15:24
Strajk kobiet w Warszawie
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Strajk kobiet w Warszawie

W niedzielę 13 grudnia 2020 roku obchodzimy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Policja bynajmniej nie wyszła na ulice po to, by upamiętnić ten dzień. W całej Polsce trwa Strajk Kobiet, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Jeśli planujecie wizytę w centrach dużych miast, lepiej zostawić samochód w domu.

Strajk Kobiet trwa. 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w całej Polsce trwają marsze i protesty. Strajk oznacza, że na ulicach wielu miast musimy liczyć się z utrudnieniami, a ruch będzie utrudniony. Gdzie możemy się spodziewać zatorów i zamkniętych dróg?

Sprawdź: Kierowca BMW potrącił protestujących w Warszawie. Wcisnął gaz stojąc w tłumie ludzi [WIDEO]

Tradycyjnie, największe protesty, a zarazem najpoważniejsze utrudnienia czekają kierowców w Warszawie. Strajk Kobiet ruszył z centrum, ale szybko został zablokowany na ulicy Marszałkowskiej. Przez dłuższą chwilę zablokowana była również Wisłostrada, a około godziny 15 nieprzejezdne były okolice domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. To w okolicach Pl. Wilsona można spodziewać się największych utrudnień. Po godzinie 15 policja ustawiła kolejną blokadę, tym razem na pl. Teatralnym w Śródmieściu. Centrum Warszawy będzie nieprzejezdne co najmniej do godzin wieczornych.

Utrudnienia w ruchu wystąpiły również w stolicy Małopolski. Nieciekawa sytuacja na drogach Krakowa wystąpiła przy skrzyżowaniu ul. Dominikańskiej i św. Gertrudy, gdzie wczesnym popołudniem zebrali się protestujący. Około godziny 14 tłum dotarł pod siedzibę policji na ulicy Lubicz. Niedługo później, marsz dobiegł końca.

Kilkaset osób zebrało się również w centrum Łodzi, ale nie ma informacji o powstałych w wyniku zgromadzenia utrudnień.

W Poznaniu, Strajk ma wystartować o godzinie 17, a protestujący będą się zbierać na Placu Adama Mickiewicza, przy skrzyżowaniu ulicy Św. Marcina i Alei Niepodległości. Oznacza to możliwe zatory i utrudnienia na okolicznych drogach.

Na późniejsze popołudniowe godziny zapowiedziano protesty w Toruniu, Gdańsku, Tarnowie oraz Szczecinie. Tam również możemy spodziewać się lokalnych, krótkotrwałych utrudnień.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE