Tak ABT zajęło się Seatem Tarraco. Więcej mocy i tuning nadwozia

2019-07-08 10:39 Jan Guss-Gasiński

Jedna z najpopularniejszych niemieckich firm tunerskich - ABT - która słynie głównie z modyfikowania samochodów Grupy Volkswagen, całkiem niedawno wzięła na warsztat coś nowego. Aby poszerzyć swoją ofertę, dodała do swojego portfolio Seata Tarraco. Hiszpański kuzyn Skody Kodiaq i Volkswagena Tiguana Allspace prezentuje się nieźle.

ABT położyło swoje ręce na Seacie Tarraco. Pod maską modyfikowanego egzemplarza znajdował się 2-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 190 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka została fabrycznie połączona z 7-stopniową skrzynią automatyczną DSG, która przynosi moment na wszystkie cztery koła (system 4Drive).

Zobacz: Duży hiszpański Volkswagen: Seat Tarraco Xcellence 2.0 TSI DSG7 4Drive - TEST, OPINIA

Niewielkie modyfikacje ze strony tunerów firmy pozwoliły podnieść moc do 220 KM i 440 Nm momentu obrotowego. Ponadto Tarraco otrzymało większe 21-calowe felgi. Poza 10-ramiennymi felgami z diamentowym połyskiem ABT może zaoferować także inne koła w rozmiarze 19, 20 lub 21 cali.

Sprawdź: TEST Seat Leon Cupra R 2.0 TSI 310 KM: taka od początku powinna być Cupra

To najprawdopodobniej dopiero początek przygody ABT z nowym SUV-em Seata. W przyszłości możemy doczekać się także customowych elementów nadwozia, nowego układu wydechowego i innego zawieszenia.

Najnowsze