Toyota RAV4 Adventure 2.5 Hybrid Dynamic Force AWD-i

i

Autor: Jan Guss-Gasiński Toyota RAV4 Adventure 2.5 Hybrid Dynamic Force AWD-i

Ten rok należy do hybryd. Toyota króluje w kluczowych segmentach

2022-07-06 16:52

Od ponad 2,5 roku niekwestionowanym liderem sprzedaży w Polsce jest Toyota. Japońska marka po raz kolejny potwierdziła swoją silną pozycję na rynku, rejestrując w pierwszym półroczu 2022 roku blisko 38 tys. nowych samochodów osobowych. Skoda, która jeszcze niedawno stąpała jej po piętach, jest już daleko w tyle. Które modele sprzedają się najlepiej?

Od stycznia do czerwca br. Toyota zanotowała 37 934 rejestracje nowych samochodów osobowych. To grubo ponad dwa razy więcej, niż uzyskała Skoda, zajmująca drugie miejsce, a także więcej niż zarejestrowały dwie kolejne marki na podium. Najchętniej wybieranym modelem jest niezmiennie, reprezentująca segment kompaktowy, Toyota Corolla (10 896 rejestracji), a tuż za nią uplasował się lider segmentu B, czyli Toyota Yaris (6220 rejestracji). W segmentach SUV wielkim zainteresowaniem wśród polskich klientów wykazały się modele RAV4 (6163 rejestracji) oraz mniejszy C-HR (5543 rejestracji).

SPRAWDŹ - Toyota Highlander po małym liftingu. Zmiany wizualne i nie tylko

Lider kluczowych segmentów

W czerwcu 2022 roku Toyota Corolla po raz kolejny uzyskała najlepszy wynik na polskim rynku. Przed wakacjami klienci zarejestrowali łącznie 1968 egzemplarzy japońskiego kompakta. Liderami swoich segmentów były także C-HR, Yaris i RAV4. Toyota C-HR trafiła do kierowców w liczbie 1515 egzemplarzy, Yaris zanotował 1005 rejestracji w ciągu miesiąca, zaś RAV4 958 rejestracji.

Nowe crossy mają wzięcie

W drugim pełnym miesiącu sprzedaży wielkim zainteresowaniem cieszyła się również nowa Toyota Aygo X (Cross), zajmując w swoim segmencie drugie miejsce. W czerwcu zarejestrowano łącznie 304 egzemplarze małego crossovera, a od rynkowej premiery aż 729 sztuk. Łącznie razem z wynikami Aygo drugiej generacji, Toyota zanotowała w segmencie A od początku bieżącego roku 1297 rejestracji. W segmencie B SUV Yaris Cross (653 rejestracji) zajął drugie miejsce, wspinając się w ciągu miesiąca o jedną pozycję w rankingu najpopularniejszych, uterenowionych mieszczuchów. Od początku obecności na rynku crossover zanotował 3451 rejestracji.

Toyota liderem na polskich drogach

i

Autor: Toyota Toyota liderem na polskich drogach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE